Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Borówka wysoka (amerykańska) 'Duke' (doniczka 3 litrowa)

Vaccinium corymbosum

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Borówka wysoka potoczne zwana borówką amerykańską to znany i ceniony krzew głównie ze względu  na smaczne i zdrowe owoce. Możemy ją bez problemu uprawiać we własnym ogrodzie.

'Duke' to jedna z najczęściej sadzonych wczesnych odmian z uwagi na długie i obfite plony. Dorosłe krzewy osiągają 150-200 cm wysokości. Jednocześnie należy sadzić ją na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Niezwykle istotną kwestią jest podłoże - musi być kwaśne, próchniczne i przepuszczalne. Jest to roślina łatwa w uprawie, odporna na choroby oraz polskie zimy. W połowie lipca możemy przystąpić do zbiorów. Nie należy się z mini spieszyć - najlepiej pozostawić je na krzewie 4-5 dni po przebarwieniu.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż owoce są zdrowe ze względu na zawartość pektyn, soli mineralnych i witamin. W handlu owoce borówki są jednymi z najdrożyszych dlatego też gorąco zachęcamy do samodzielnej uprawy ogródku bez obawy o uszczuplenie portfela!
 

 

Sadzonki borówki Duke oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety borówki 'Duke':
  Zdrowe, słodkie, niskokaloryczne owoce
  Jedna z najczęściej sadzonych wczesnych odmian
  Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz i choroby
  Doskonały krzew urozmaicający ogrodową rabatę
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 1,5 - 2 m słońce, półcień 3 l