Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Borówka wysoka (amerykańska) 'Earliblue'

Vaccinium corymbosum

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.50 kg

OWOCE XXI WIEKU
 

Borówka amerykańska to znany i ceniony krzew głównie ze względu na smaczne i zdrowe owoce. Możemy ją bez problemu uprawiać we własnym ogrodzie. 'Earliblue' to najwcześniej owocująca odmiana borówki wysokiej hodowanej w Polsce. Dorosłe egzemplarze osiągają 130-180 cm wysokości.


Należy ją sadzić na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Niezwykle istotną kwestią jest podłoże - musi być kwaśne, próchniczne i przepuszczalne. Jest to roślina łatwa w uprawie, odporna na choroby oraz polskie zimy. Od połowy lipca do połowy sierpnia możemy przystąpić do zbiorów. Nie należy się z mini spieszyć - najlepiej pozostawić je na krzewie 4-5 dni po przebarwieniu.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż owoce są zdrowe ze względu na zawartość pektyn, soli mineralnych i witamin. W handlu owoce borówki są jednymi z najdrożyszych dlatego też gorąco zachęcamy do samodzielnej uprawy ogródku bez obawy o uszczuplenie portfela!

 

Kupujesz piękną roślinę w pojemniku 2 litrowym
(Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki).

 

Główne zalety borówki 'Earliblue':
  Najwcześniej owocująca odmiana borówki uprawianej w Polsce
  Zdrowe, słodkie, niskokaloryczne owoce
  Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz i choroby
  Doskonały krzew urozmaicający ogrodową rabatę
Podstawowe informacje:
           
  biało-
różowy
IV - V 130-180 m słońce, półcień 2 l