Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane wczesną wiosną.Borówka wysoka (amerykańska) 'Nelson'

Vaccinium corymbosum

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Borówka amerykańska to znany i ceniony krzew głównie ze względu  na smaczne i zdrowe owoce. Możemy ją bez problemu uprawiać we własnym ogrodzie. 'Nelson' to późna odmiana, której owoce dojrzewają w połowie sierpnia. Warto ją zatem posadzić obok odmian owocujących wcześniej.

Nelson ma dość silny wzrost i wzniesiony pokrój. Borówkę należy sadzić na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Niezwykle istotną kwestią jest podłoże - musi być kwaśne, próchniczne i przepuszczalne. Jest to roślina łatwa w uprawie, odporna na choroby oraz polskie zimy. Na przełomie lipca i sierpnia możemy przystąpić do zbiorów. Nie należy się z mini spieszyć - najlepiej pozostawić je na krzewie 4-5 dni po przebarwieniu.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż owoce są zdrowe ze względu na zawartość pektyn, soli mineralnych i witamin. W handlu owoce borówki są jednymi z najdrożyszych dlatego też gorąco zachęcamy do samodzielnej uprawy ogródku bez obawy o uszczuplenie portfela!

 

Sadzonki borówki 'Nelson' oferujemy w pojemniku 3 litrowym (zobacz ostatnie zdjęcie).

 

Główne zalety borówki 'Nelson':
  Zdrowe, słodkie, niskokaloryczne owoce
  Silny wzrost
  Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz i choroby
  Doskonały krzew urozmaicający ogrodową rabatę
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI do 1,5 m słońce, półcień 2 l