Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Borówka wysoka (amerykańska) 'Toro'

Vaccinium corymbosum

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Borówka wysoka potoczne zwana borówką amerykańską to znany i ceniony krzew głównie ze względu  na smaczne i zdrowe owoce. Możemy ją bez problemu uprawiać we własnym ogrodzie. 'Toro' to jedna z najlepszych odmian dojrzewających w podobnym czasie do Bluecrop.

Odznacza się dużymi owocami (o wielkości zbliżonej do monety 1 zł), jest to odmiana średnia,  niezwykle plenna. Dorosłe krzewy osiągają 200 cm wysokości. Jednocześnie należy sadzić ją na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Niezwykle istotną kwestią jest podłoże - musi być kwaśne, próchniczne i przepuszczalne. Jest to roślina łatwa w uprawie, odporna na choroby oraz polskie zimy. Na przełomie lipca i sierpnia możemy przystąpić do zbiorów. Nie należy się z mini spieszyć - najlepiej pozostawić je na krzewie 4-5 dni po przebarwieniu.

Godnym podkreślenia jest fakt, iż owoce są zdrowe ze względu na zawartość pektyn, soli mineralnych i witamin. W handlu owoce borówki są jednymi z najdrożyszych dlatego też gorąco zachęcamy do samodzielnej uprawy ogródku bez obawy o uszczuplenie portfela!
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety borówki 'Toro':
  Zdrowe, słodkie, niskokaloryczne owoce
  Odmiana o średnim czasie dojrzewania, niezwykle plenna
  Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz i choroby
  Doskonały krzew urozmaicający ogrodową rabatę
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 2 m słońce, półcień 3 l