Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Brunnera 'Alexander's Great' (pojemnik 2 litrowy)

Brunnera

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

SREBRNY OLBRZYM

 

Brunnera to niezwykle okazała bylina, która jest szczególnie ozdobna z uwagi na duże, sercowate liście o widocznym unerwieniu. Potocznie nazywana jest niezapominajką kaukaską, gdyż w naturalnych warunkach rośnie w górach Kaukazu a jej kwiaty przypominają niezapominajki. 'Alexander's Great' to nowa odmiana o niespotykanie dużych liściach w srebrzystym kolorze z zielonym unerwieniem.

 

Prezentowana odmiana osiąga 40 - 45 cm wysokości oraz około 70 - 80 cm szerokości, tworząc dorodne kępy. Niezwykłego uroku tej wspaniałej bylinie dodają liczne, drobne błękitne kwiaty które zdobią brunnerę w maju i czerwcu. Należy sadzić ją w miejscach półcienistych w glebie żyznej i próchnicznej. Bardzo ładnie prezentuje się w otoczeniu żurawek, funkii, epimedium oraz wilczomleczy.


Dobrze czuje się w okolicach oczek wodnych, pod drzewami oraz w cieniu większych krzewów.  Brunnerę można również wykorzystać do nasadzeń bylinowych w donicach stojących. Jej liście pięknie rozświetlą całą kompozycję
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym
 

Główne zalety brunnery 'Alexander's Great':
  Wyjątkowa odmiana o olbrzymich stalowych liściach
  Wiosną niebieskie kwiaty dodają uroku całej kompozycji
  Doskonała do nasadzeń w pojemnikach stojących oraz na rabatę
  Mrozoodporma
Podstawowe informacje:
           
  błękitny V - VI 40 - 45 cm słońce, półcień