Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Brunnera 'Sea Heart' (pojemnik 2 litrowy)

Brunnera

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

SREBRNY MEDAL W BOSKOOP 2012

 

Brunnera to niezwykle okazała bylina, która jest szczególnie ozdobna z uwagi na duże, sercowate liście o widocznym unerwieniu. Potocznie nazywana jest niezapominajką kaukaską, gdyż w naturalnych warunkach rośnie w górach Kaukazu a jej kwiaty przypominają niezapominajki

'Sea Heart' to wspaniała odmiania nagrodzona srebrnym medalem na prestiżowej wystawie Plantarium w Boskoop w 2012 r. Cechuje się dużymi  liśćmi w srebrzystym kolorze, z zielonym unerwieniem. Malunek na liściu jest zbliżony do popularnej odmiany 'Jack Frost', liście są jednak dużo  grubsze i większe.
 

Prezentowana brunnera osiąga 30-40 cm wysokości i tworzy ładne zwarte kępki, niezwykłego uroku tej wspaniałej bylinie dodają liczne, drobne błękitne kwiaty które zdobią brunnerę w maju i czerwcu. Należy sadzić ją w miejscach półcienistych w glebie żyznej i próchnicznej. Bardzo ładnie prezentuje się w otoczeniu żurawek, funkii, epimedium oraz wilczomleczy.

Dobrze czuje się w okolicach oczek wodnych, pod drzewami oraz w cieniu większych krzewów.  Brunnerę można również wykorzystać do nasadzeń bylinowych w donicach stojących. Jej liście pięknie rozświetlą całą kompozycję
 

 

Sadzonki brunnery Sea Heart oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety brunnery 'Sea Heart':
  Wspaniała odmiana o dużych i grubych liściach
  Wiosną niebieskie kwiatydodają uroku całej kompozycji
  Nagrodzona srebrnym medalem na wystawie Plantarium
  Mrozoodporma
Podstawowe informacje:
           
  błękitny V - VI 30 - 40 cm półcień, cień 2 l