Witaj wiosno! Wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie, obecny czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych.

Bestseller
Inne byliny

Budleja 'Butterfly Candy Little Purple'
Buddleja dawidii

Status: Dostępny od maja
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

MAGNES NA MOTYLE!

 

To niezwykle okazały krzew o rozłożystym pokroju, który zachwyci niejednego miłośnika ogrodów. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się latem kiedy to wydaje mnóstwo stożkowatych kwiatów, które przyciągają ogromną ilość motyli - stąd jego potoczna nazwa 'motyli krzew'. Roślina tworzy gęste, silne i okazałe kępy o wzniesionym pokroju, które mogą osiągać 2-3 m wysokości. Na przełomie czerwca i lipca na zakończeniach pędów głównych pojawiają się liczne niezwykle okazałe kwiatostany, które mogą osiągac nawet 40 cm długości. Wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na nich do początku października. Całość kompozycji uzupełniają ciemnozielone, lancetowate liście, które od spodu pokryte są biało-szarym kutenerem. Oferowana odmiana to kompaktowa selekcja tej pięknej rosliny, która osiąga jedynie 65 cm wysokości, 50 cm szerokości i charakteryzuje się zwartym oraz krępym pokrojem. Wyróżnia się okazałymi fioletowymi kwiatostanami, które niezwykle obficie zdobią roslinę latem oraz jesienią. 

 

Budleja Dawida 'Butterfly Candy Little Purple' - uprawa


Najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych lub półcienistych w żyznej i przepuszczalnej glebie o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym. Podczas letnich upałów należy ją obficie podlewać. W chłodniejszych rejonach na zimę należy ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Budleja kwitnie na pędach tegorocznych dlatego wiosną (marzec/kwiecień) należy ją przyciąć na wysokości 20-30 cm nad ziemią. (brak cięcia spowoduje, iż roślina nie nabierze eleganckiego pokroju, a jej kwitnienie będzie bardzo słabe). Ponieważ przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet

 

Budleja Dawida 'Butterfly Candy Little Purple' - sadzenie, zastosowanie

 

Doskonale sprawdzi się sadzona w wyeksponowanych miejscach ogrodu jak również na rabatach w sąsiedztwie niższych bylin oraz krzewów. Ładnie prezentuje się w zestawieniu z kocimiętką, lawendą, astrami, werbeną patagońską, hortensją czy trawami'Można ją sadzić pojedynczo jak i w grupach. 'Butterfly Candy Little Purple' jest odmianą kompaktową dlatego też polecamy ją do nasadzeń w donicach stojących, które mogą zdobić balkony i tarasy.


 

Sadzonki Budlei oferujemy w pojemniku 2 litrowym. 

 

Główne zalety budlei 'Butterfly Candy Little Purple':
  Nowa, kompaktowa odmiana osiągająca 65 cm wys.
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Zimą kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
  Idealna odmiana do donic - pięknie zdobi balkony i tarasy
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VI - X do 65 m słońce, półcień 2l

 

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz