Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Budleja BUZZ 'Velvet' | Buddleja

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,90 PLN
Ilość

NOWOŚĆ - KOMPAKTOWA ODMIANA

BUZZ to nowa rewelacyjna seria Budlei o kompaktowych rozmiarach (osiągają około 1/3 wysokości w porównaniu z klasycznymi odmianami)  przy czym kwiatostany mają zbliżoną wielkość do standardowych!

'Velvet' to bardzo interesująca odmiana dorastająca do 60 cm i charakteryzuje się uroczymi stożkowatymi kwiatostanami w karmazynowym kolorze. Pojawiają się w czerwcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do pierwszych mrozów. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina w sezonie.


 

Główne zalety budlei BUZZ 'Velvet' :
NOWOŚĆ 2013 - nowa kompakowa odmiana
Wspaniałe karmazynowe kwiaty
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Zimą kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
karmazynowy VI - X do 60 cm słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:czerwony
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na skalniaki| pachnące kwiaty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz