Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Bestseller
A-E

Budleja dawida 'Black Knight'
Buddleja davidii

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość

BUDLEJA O CIEMNOFIOLETOWYCH KWIATACH!

Black Knight' to bardzo interesująca odmiana budlei, zwanej również 'motylim krzewem'. Roślina osiąga wysokość do 2 metrów i charakteryzuje się przede wszystkim okazałymi wydłużonymi, stożkowatymi kwiatostanami w kolorze ciemnofioletowym o długości nawet do 40 cm. Pojawiają się w czerwcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do początku października. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Sadzonki budlei Black Knight oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.


 

Główne zalety budlei 'Black Knight' :
Ciemnofioletowe kwiaty długości do 40 cm
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Pozostawione na zimę kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
fioletowy VI - X do 2 m słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Termin kwitnienia:jesień| lato
Przeznaczenie:na kwiat cięty| na rabaty| soliter
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz