Budleja dawida 'Black Knight'

Buddleja davidii

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

BUDLEJA O CIEMNOFIOLETOWYCH KWIATACH!

 

Black Knight' to bardzo interesująca odmiana budlei, zwanej również 'motylim krzewem'. Roślina osiąga wysokość do 2 metrów i charakteryzuje się przede wszystkim okazałymi wydłużonymi, stożkowatymi kwiatostanami w kolorze ciemnofioletowym o długości nawet do 40 cm. Pojawiają się w czerwcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do początku października. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.

 

Główne zalety budlei 'Black Knight' :
  Ciemnofioletowe kwiaty długości do 40 cm
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Pozostawione na zimę kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VI - X do 2 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy