Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Budleja Dawida 'Flower Power'

Buddleja davidii

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NOWOŚĆ - WIELOBARWNY MOTYLI KRZEW!

 

Zupełnie nowa fantastyczna i pierwsza na rynku odmiana budlei o wielobarwnych kwiatostanach. W zależności od fazy kwitnienia, przybierają kolory od niebieskiej przez różową, pomarańczową, aż po fioletową. Kwiaty duże, osiągają do 30-40 cm długości.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Sadzonki budlei Flower Power oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki w sezonie letnim.

 

Główne zalety budlei 'Flower Power' :
  Wielobarwne kwiaty długości do 40 cm
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Pozostawione na zimę kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-różowo-
pomarańczowo-fioletowe
VI - X do 2 m słońce, półcień 2l