Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Bestseller
A-E

Budleja dawida 'Guliver'
Buddleja davidii

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
32,90 PLN
Ilość

KWIATY GIGANTY!

Budleja Dawida 'Guliver' to niezwykła gratka dla miłośników ogrodowych rarytasów. Oferowana odmiana zadziwia ogromnymi kwiatostanami, które osiągają nawet 30 cm długości! Są one złożone z małych fioletowych kwiatów z pomarańczowym środkiem. Dorosłe egzemplarze osiągają około 1,7 m wysokości i w trakcie kwitnienia przyciągają niezliczoną ilość motyli, które uwielbiają tą niebanalną roślinę.

Niezwykle okazale prezentuje się od czerwca nawet do października kiedy to na głównych pędach pojawiają się ozdobne wiechy, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do jesieni. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.


Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Sadzonki budlei Guliver oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.


 

Główne zalety budlei 'Guliver' :
NOWOŚĆ! Odmimana o największych kwiatach wśród budlei
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Prawdziwa gratka dla miłośników ogrodowych perełek
Pozostawione na zimę kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
fioletowy VI - X do 1,7 m słońce, półcień 3l

Podstawowe cechy
Termin kwitnienia:jesień| lato
Przeznaczenie:na kwiat cięty| na rabaty| soliter
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz