Budleja dawida 'Guliver'

Buddleja davidii

Ilość:
30,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KWIATY GIGANTY!

 

Budleja Dawida 'Guliver' to niezwykła gratka dla miłośników ogrodowych rarytasów. Oferowana odmiana zadziwia ogromnymi kwiatostanami, które osiągają nawet 30 cm długości! Są one złożone z małych fioletowych kwiatów z pomarańczowym środkiem. Dorosłe egzemplarze osiągają około 1,7 m wysokości i w trakcie kwitnienia przyciągają niezliczoną ilość motyli, które uwielbiają tą niebanalną roślinę.

 

Niezwykle okazale prezentuje się od czerwca nawet do października kiedy to na głównych pędach pojawiają się ozdobne wiechy, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do jesieni. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.


Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.

 

Główne zalety budlei 'Guliver' :
  NOWOŚĆ! Odmimana o największych kwiatach wśród budlei
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Prawdziwa gratka dla miłośników ogrodowych perełek
  Pozostawione na zimę kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VI - X do 1,7 m słońce, półcień 3l