Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Budleja Dawida 'Royal Red'

Buddleja dawidii

Ilość:
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

MOTYLI KRZEW JAKIEGO NIE ZNACIE

 

'Royal Red' to niezwykle interesująca odmiana budlei, zwanej również 'motylim krzewem'.  Roślina osiąga wysokość do 1,5 metra i charakteryzuje się przede wszystkim okazałymi wydłużonymi, stożkowatymi kwiatostanami w kolorze różowo-czerwonym o długości nawet do 30 cm. Pojawiają się w czerwcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do początku października. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, enkiantem , hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Zakwita na pędach jednorocznych.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Sadzonki budlei Royal Red oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.

 

Główne zalety budlei 'Royal Red':
  Różowo-czerwone kwiaty długości do 30 cm
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Zimą kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
           
  różowo-czerwony VI - X do 1,5 m słońce, półcień 2l