Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Budleja Dawida 'White Profusion'

Buddleja dawidii

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

MOTYLI KRZEW

 

Przedstawiamy Państwu wspaniałą odmianę budlei o białych kwiatach. To niezwykle interesująca propozycja dla wszystkich miłośników ogrodowych rarytasów.

 

Odmiana ‘White Profusion’ charakteryzuje się wynioszmi pędami o  osiąga do 2 metrów wysokości. Posiada  się pachnące, wiechowate kwiatostany (lipiec - wrzesień) zwabiające motyle! Po przekwitnięciu kwiatów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów.


Budleja bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych jak również można ją łączyć z hortensjami czy barbulami Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Sadzonki budlei White Profusion oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładowe oferowane sadzonki w sezonie.

 

Główne zalety budlei 'White Profusion':
  Budleja o białych kwiatach
  W okresie VII-IX roślinę zdobią wspaniałe kwiaty
  Pachnące kwiaty przyciągają motyle
  Doskonała do nasadzeń w grupach jak i pojedynczo
Podstawowe informacje:
           
  żółty VII - IX do 2 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy