Budleja miniaturowa 'Blue Chip'

Buddleja

Ilość:
35,90 PLN
34,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

NOWOŚĆ - KOMPAKTOWA ODMIANA

 

"Blue Chip" to przełomowa odmiana budlei o kompaktowych rozmiarach (osiągają około 1/3 wysokości w porównaniu z klasycznymi odmianami)  przy czym kwiatostany mają zbliżoną wielkość do standardowych!

 

Dorasta do 80 cm i charakteryzuje się uroczymi stożkowatymi kwiatostanami w kolorze niebiesko-fioletowym. Pojawiają się w czerwcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na niej do pierwszych mrozów. Długie pędy rozchylają się na boki, a końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Budleja bardzo dobrze prezntuje się w nasadzeniach pojedyńczych jak również można ją sadzić w grupach. Dobrze komponuje się z orszeliną, iteą, dereniem kousa, enkiantem dzwonkowatym, hortensją, czy kaliną.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Kupujesz ładną licencjonowaną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.Główne zalety budlei 'Blue Chip':
  NOWOŚĆ - nowa kompakowa odmiana
  Wspaniałe niebiesko-fioletowe kwiaty
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Zimą kwiatostany pięknie wygladają opruszone śniegiem
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-
fioletowy
VI - X do 80 cm słońce, półcień 3 l