Budleja 'Petite Tutti Frutti'

Buddleja

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

UNIKALNA KOMPAKTOWA ODMIANA

 

Petite to nowa unikalna seria Budlei o kompaktowych rozmiarach (osiągają około 1/3 wysokości w porównaniu z klasycznymi odmianami)  przy czym kwiatostany mają niewiele mniejsze do standardowych!

 

'Tutti Fruti' to bardzo interesująca odmiana dorastająca do 70 cm i charakteryzująca się uroczymi delikatnie pachnącymi stożkowatymi kwiatostanami w lilowo-różowym kolorze. Pojawiają się w lipcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na nich do pierwszych mrozów. Długie łodygi rozchylają się na boki, a ich końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Oferowana budleja  doskonale nadaje się do nasadzeń w pojemnikach (pięknie zdobi tarasy i balkony) jak również na rabatach  lub obwódkach. CIekawe efekty można uzyskać łącząc ją w zestawieniu z jeżówkami czy kocimiętką.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

 

Sadzonki budlei Petite Tutti Frutti oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina w sezonie.


 

Główne zalety budlei Petite 'Tutti Frutti' :
  Nowa kompakowa odmiana
  Wspaniałe, delikatnie pachnące lilowo-różowe kwiaty
  Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
  Idealna odmiana do pojemników - pięknie zdobi balkony
Podstawowe informacje:
           
  lilowo-
różowy
VII - X do 70 cm słońce, półcień 2 l