Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

A-E

Budleja 'Prince Charming' | Buddleja

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
24,90 PLN
Ilość

CZARUJĄCA KOMPAKTOWA ODMIANA

Prince Charming to nowa unikalna odmiana Budlei z serii Monarch o kompaktowych rozmiarach (osiągają około 1/2 wysokości w porównaniu z klasycznymi odmianami)  przy czym kwiatostany mają niewiele mniejsze do standardowych!

'Prince Charming' to bardzo interesująca odmiana dorastająca do 100 cm i charakteryzująca się uroczymi delikatnie pachnącymi stożkowatymi kwiatostanami w różowo-czerwonym kolorze. Barwa kwiatostanów jest nietypowa dla budlei, ponieważ jest zbliżona do poszukiwanej barwy czerwonej. Kwiaty pojawiają się w lipcu na głównych pędach, a wraz z upływem czasu dochodzą nowe na pędach bocznych i pozostają na nich do pierwszych mrozów. Długie łodygi rozchylają się na boki, a ich końce zwisają pod ciężarem kwiatów.

Po przekwitnięciu kwiatostanów dobrze jest je przyciąć ponieważ ten zabieg poprawi wygląd rośliny oraz spowoduje silniejsze krzewienie następnych pędów. Oferowana budleja  doskonale nadaje się do nasadzeń w pojemnikach (pięknie zdobi tarasy i balkony) jak również na rabatach  lub obwódkach. CIekawe efekty można uzyskać łącząc ją w zestawieniu z jeżówkami czy kocimiętką.

Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe, podłoża zasobne, przepuszczalne. Na zimę budleję trzeba ją okrywać kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści.

CIEKAWOSTKA:
Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet.

Sadzonki budlei Prince Charming oferujemy  w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina w sezonie.


 

Główne zalety budlei 'Prince Cahrming' :
Nowa kompakowa odmiana
Wspaniałe, delikatnie różowo-czerwone kwiaty
Przyciąga motyle, stąd potoczna nazwa 'motyli krzew'
Idealna odmiana do pojemników - pięknie zdobi balkony
Podstawowe informacje:
różowo-czerwone VII - X do 100 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na skalniaki| pachnące kwiaty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:purpurowy| różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz