Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMBudleja skrętolistna

Buddleja alternifolia

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

UNIKATOWY GATUNEK BUDLEI!


 

Budleja skrętolistna to przepiękny, rzadko spotykany w naszych ogrodach krzew. Docelowo osiąga około 3 metrów wysokości. Najbardziej ozdobny jest oczywiście w okresie kwitnienia, kiedy jest cały obsypany podłużnymi, bardzo dekoracyjnymi niebieskimi kwiatostanami (czerwiec - lipiec).

Budleja bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych w eksponowanych miejscach ogrodu. Można ją również łączyć z hortensjami czy barbulami . Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe podłoża, zasobne i przepuszczalne.

Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet. Na zimę dobrze jest budleję zabezpieczyć np. kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Budleja skrętolistna należy do najbardziej mrozoodporynych gatunków budlei.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej rośliny w sezonie letnim.

 

Główne zalety budlei skrętolistnej:
  Od VI do VII obsypana jest niebieskimi kwiatami
  Najbardziej mrozoodporna z odmian budlei
  Masowo zwabia motyle
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VI - VII 2 -3 cm słońce 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy