Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Budleja skrętolistna 'Unique'

Buddleja alternifolia

Ilość:
30,90 PLN
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KOMPAKTOWA PEREŁKA 


 

Budleja skrętolistna to przepiękny, rzadko spotykany w naszych ogrodach krzew. Tym razem przedstawiamy nową odmianę w kompaktowej odsłonie osiągającą jedynie ok. 1 m wysokości oraz 70 cm szerokości.


Szczególnie okazale prezentuje się od czerwca do lipca kiedy to niemal na długości całego pędu pojawiają się fioletowo-granatowe kwiaty. Budleja bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach pojedynczych w eksponowanych miejscach ogrodu. Można ją również łączyć z hortensjami czy barbulami . Lubi stanowiska słoneczne i półcieniste, ciepłe podłoża, zasobne i przepuszczalne. Oferowana odmiana doskonale sprawdzi się również sadzona w donicach stojących, które mogą zdobić balkony i tarasy.

 

Ponieważ budleja przyjemnie pachnie i masowo zwabia motyle, w wielu językach roślina ta nazywana jest motylim krzewem. Z daleka wygląda niczym wielki, zgrabnie ułożony bukiet. Na zimę dobrze jest budleję zabezpieczyć np. kopczykiem ziemi, kory, trocin lub liści. Budleja skrętolistna należy do najbardziej mrozoodporynych gatunków budlei.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety budlei skrętolistne 'Unique:
  NOWOŚĆ - kompaktowa odmiana, idealna do donic stojących
  Od VI do VII obsypana jest niebieskimi kwiatami
  Najbardziej mrozoodporna z odmian budlei
  Masowo zwabia motyle
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VI - VII do 1 m słońce 2 l