Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Bylica Stellera 'Silver Brocade'

Artemisia stelleriana

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

BROKATOWA ŚLICZNOTKA

 

'Silver Brocade' to nowa, bardzo ciekawa odsłona dobrze znanej i cenionej bylicy. Charakteryzuje się poduszkowatym, kępiastym pokrojem oraz pierzastymi, srebrnymi liśćmi, które w całości pokryte są miękkim kutnerem. Bardzo ładną, niepozorną ozdobą tej rośliny są drobne, żółtawe kwiatki pojawiające się od czerwca do sierpnia.

 

Jej kompaktowe rozmiary sprawiają (osiąga ok. 30 cm wysokości), iż znajdziemy dla niej ogrom zastosowań. Doskonale sprawdzi się sadzona na skalniakach, w okolicach murków, na kamiennych stopniach, obwódkach, kolorowych rabatach czy w pojemniku na tarasie. Ładnie przezentuje się w połączeniu z lawendą, szałwią, przetacznikiem czy kocimiętką Może również stanowić doskonałe tło dla innych roślin. Dzięki silnemu kontrastowi podkreśli wyjątkowość nasadzeń na rabacie.

 

Roślina preferuje nasłonecznione stanowisko. Nie ma wielkich wymagań glebowych, choc należy uważac na nadmierną wilgotnośc – wręcz przeciwnie, dobrze radzi sobie z niedoborem wody a nawet suszą.

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety Bylicy Stellera 'Silver Brocade':
  Niezwykle dekoracyjne srebrne liście
  Idealna pozycja do obsadzania murków, skalniaków czy obwódek
  Stanowi doskonałe tło dla innych roślin
  Ładnie wygląda w połączeniu z lawendąszałwią czy przetacznikami 
Podstawowe informacje:
           
  żółty VI - VIII 30 cm słońce, półcień 1 l