SZYBKA WYSYŁKA - zamówienia realizujemy w terminie do 3 dni roboczych.

Byliny

Wyświetlono: 1 – 12 z 582 wyników

Byliny ogrodowe sadzonki ze szkółki

Do najciekawszych roślin spotykanych w ogrodach możemy zaliczyć byliny, które każdego roku odradzają się na rabatach kwiatowych. Byliny to bardzo szerokie pojęcie, które skupia wiele rodzajów rośliny charakteryzujących się corocznym zamieraniem w okresie zimowym, a także odradzaniem się i fazą wzrostu w okresie wiosny i lata. Zaliczają się do niej zarówno rośliny kwitnące, jak i rośliny liściaste.

Najpopularniejsze rodzaje bylin

Te piękne rośliny podzielić możemy na kilka różnych rodzai. Zazwyczaj, mówiąc o bylinach na myśl, przychodzą rośliny kwitnące, ale bylinami są również rośliny liściaste. Do gatunku bylin zaliczyć można wszelkiego rodzaju trawy ozdobne, rośliny miododajne, rośliny okrywowe, byliny kwitnące. Byliny wieloletnie to doskonały sposób, na stworzenie kolorowych i eleganckich rabat kwiatowych.

Szkółka bylin sprzedaż wysyłkowa - które rośliny najdłużej kwitną?

Każda osoba, która planuje zakup roślin do ogrodu, marzy o tym, aby wybrać sadzonki bylin długo kwitnących. Do tej grupy roślin można zaliczyć:

Każda z tych roślin to doskonała ozdoba rabat wiosennych i letnich. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniego stanowiska, które będzie współgrać z potrzebami poszczególnych roślin. Wszystkie sadzonki kwiatów wieloletnich znaleźć można w naszym sklepie internetowym.

Byliny miododajne - w zgodzie z naturą

Kwiaty byliny bardzo często stanowią źródło pożywienia dla owadów zapylających, takich jak pszczoły czy trzmiele. Obecnie coraz więcej pożytecznych owadów ginie, dlatego warto zadbać o ich obecność i zaprosić je do ogrodu, wybierając sadzonki bylin miododajnych, takich jak: floksy, lawendy, jeżówki, krwawniki, szałwie czy złocienie. Wszystkie te rośliny to doskonały sposób na zwabienie pszczół i innych owadów do własnego ogrodu. Dodatkowo każda z nich dostępna jest w naszym sklepie online.

Funkie - cieniolubne byliny sklep internetowy

Nasza szkółka bylin sprzedaż wysyłkowa ma szeroki wybór sadzonek roślin, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Do półcienistych i cienistych ogrodów, doskonale sprawdzą się hosty, czyli funkie. Te rośliny liściaste, to idealny sposób na obsadzenie rabat zlokalizowanych pod drzewami lub sporymi krzewami. Hosty, które zasługują na uwagę to:

Różne rozmiary i kolory host sprawiają, że to doskonałe rośliny do sadzenia w obrębie jednego gatunku, ale również do łączenia z innymi bylinami. Ciekawym zestawieniem roślin, jest połączenie funkii, liliowca 'Stella de Oro' i kocimiętki 'Neptune'. Różnorodne liście i ozdobne kwiatostany bylin, stanowić będą ciekawe połączenie na każdej rabacie.

Sprzedaż wysyłkowa roślin to wygodny sposób na szybkie i łatwe zakupy do każdego ogrodu. Poznaj naszą ofertę i wybierz zestaw roślin, który wzbogaci Twój ogród i uczyni go wyjątkowym!