Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Byliny

Wyświetlono: 1 – 18 z 1262 wyników

Byliny ogrodowe – sadzonki ze szkółki

Do najciekawszych roślin spotykanych w ogrodach możemy zaliczyć byliny i krzewy ozdobne, które każdego roku odradzają się na rabatach kwiatowych. Byliny to bardzo szerokie pojęcie – skupia wiele rodzajów roślin charakteryzujących się corocznym zamieraniem w okresie zimowym, a także odradzaniem się i fazą wzrostu w okresie wiosny i lata. Zaliczają się do niej zarówno rośliny kwitnące, jak i rośliny liściaste. W naszym sklepie znajdzie się coś dla każdego – byliny na stanowisko słoneczne, jak i zacienione. Posiadamy wiele rodzajów roślin, w tym np. przywrotnik. Sklep internetowy Florini oferuje bogaty asortyment, zatem zachęcamy do zapoznania się z nim.

Najpopularniejsze rodzaje bylin

Te piękne rośliny możemy podzielić na kilka rodzajów. Zazwyczaj mówiąc o bylinach, na myśl przychodzą rośliny kwitnące, ale bylinami są również rośliny liściaste. Zaliczają się do nich wszelkiego rodzaju trawy ozdobne oraz rośliny miododajne, okrywowe czy kwitnące. Byliny wieloletnie to doskonały sposób na stworzenie kolorowych i eleganckich rabat kwiatowych. Jeśli chodzi o asortyment sklepu, dużą popularnością cieszy się m.in. lawenda. Oferowane przez nas sadzonki są wysokiej jakości i zadbane. Podobnie jest w przypadku innych roślin, takich jak krwawnik czy trytoma. Sklep Florini z pewnością spełni Państwa wymagania, dlatego zachęcamy do zakupów.

Szkółka bylin, sprzedaż wysyłkowa – które rośliny najdłużej kwitną?

Każda osoba, która planuje zakup roślin do ogrodu, marzy o tym, aby wybrać sadzonki bylin długo kwitnących. Do tej grupy roślin można zaliczyć:

 • kocimiętkę Faassena 'Six Hills Giant',
 • bodziszek 'Rozanne',
 • szałwię omszona,
 • lawendę wąskolistną,
 • jeżówkę,
 • werbenę patagońską.

Każda z tych roślin to doskonała ozdoba rabat wiosennych i letnich. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniego stanowiska, które będzie współgrać z potrzebami poszczególnych roślin. Wszystkie sadzonki kwiatów wieloletnich znaleźć można w naszym sklepie internetowym.

Byliny miododajne – w zgodzie z naturą

Kwiaty byliny bardzo często stanowią źródło pożywienia dla owadów zapylających, takich jak pszczoły czy trzmiele. Obecnie coraz więcej pożytecznych owadów ginie, dlatego warto zadbać o ich obecność i zaprosić je do ogrodu, wybierając sadzonki bylin miododajnych, takich jak: floksy, lawendy, jeżówki, krwawniki, szałwie czy złocienie. Wszystkie te rośliny to doskonały sposób na zwabienie pszczół i innych owadów do własnego ogrodu. Każda z tych roślin jest dostępna w naszym sklepie online.

Byliny do ogrodu – na klimatyczne skalniaki i na eleganckie rabaty kwiatowe

Byliny – tak jak kwiaty balkonowe i rabatowe – można łączyć z różnymi aranżacjami i elementami małej architektury. Eksperymentuj z krajobrazem swojego ogrodu, wybierając oferowane przez nas sadzonki. Nasza szkółka bylin to miejsce, w którym kupisz pięknie pachnące, kolorowe, wysokie i niskie rośliny – znajdziesz wśród nich gatunek pasujący na Twoje rabaty, skalniaki czy na skarpę.

Sadzonki bylin do ogrodów angielskich i na skalniaki

Lubisz nieco dzikie ogrody w stylu angielskim? Mamy dla Ciebie byliny, które czują się świetnie w towarzystwie kamieni oraz murków i pięknie porastają klimatyczne skalniaki. Za ich pomocą stworzysz roślinno-skalną kompozycję dodającą uroku trawnikowi, oczku wodnemu i tradycyjnej rabacie kwiatowej. Byliny do ogrodu, które rosną na tle drobnego żwiru, efektownie ozdobią kamienie i będą cieszyć swoim wyglądem oko, to np.:

 • dzwonki karpackie,
 • astry nowoangielskie,
 • sasanki,
 • gipsówki,
 • żurawki.

Te byliny do ogrodu znajdziesz w naszym sklepie – i to w wielu odmianach. Wybierzesz u nas też pnącza – obowiązkowe, jeśli zieleń wokół domu ma być zaaranżowana w stylu angielskim.

Szkółka bylin z roślinami do ogrodu francuskiego

Równe, symetryczne rabaty kwiatowe oraz starannie przycięte krzewy liściaste? Jeśli preferujesz takie ogrodowe aranżacje, to i w tym przypadku sprawdzą się sadzonki bylinOferujemy rośliny, które pięknie wyglądają na rabatach, rosnąc wzdłuż alejek i w misternych kompozycjach w donicach. Znajdziesz u nas idealne byliny do ogrodu francuskiego – są to np.:

 • astry – na rabatach i jako ich obwódki sprawdza się sadzonki bylin białych astrów krzaczasty i fioletowych astrów nowobelgijskich z efektownych, pełnym, „puszystym” kwiatostanem;
 • floksy – nasza szkółka bylin to miejsce, w którym zamówisz te byliny wieloletnie w kolorze białym, różowym, fioletowym;
 • budleje Dawida – wybierz te sadzonki bylin, jeśli na rabatach mają rosnąć wyższe rośliny z okazałym kwiatostanem;
 • hakonechloę smukłą – tworzy ona trawiaste kępy, a jej blaszki liściowe przypominają liście bambusa. Pamiętaj, że minimalistyczne trawy i paprocie to dziś modny dodatek do ogrodów w każdym stylu – w tym takich inspirowanych francuskimi aranżacjami.

Byliny – sadzonki, z których wyrastają kwiaty do wazonu

Nasza szkółka bylin to miejsce, w którym znajdą się sadzonki dla lubiących kwiaty cięte. Stworzysz z nich kompozycję będącą ozdobą stołu w ogrodzie, na werandzie i w domu. Są to np. następujące dostępne u nas byliny wieloletnie:

 • dzielżany jesienne – mają one cieszące oko wyraziste złociste odcienie. To żółte i ogniście pomarańczowe jesienne byliny wieloletnie, które będą ozdabiać ogród, gdy większość roślin przekwitnie;
 • krwawniki z drobnymi koszyczkami kwiatowymi zebranymi w płaskie, okazałe baldachogrona;
 • szałwia omszona – proponujemy sadzonki bylin, które kwitnąc, rodzą kwiaty w wielu odcieniach fioletu;
 • goździki – świetnie czują się one w otoczeniu kamieni, głazów i żwirku.

Byliny wieloletnie (w zależności od gatunku) mogą rosnąć na rabatach, skarpach, skalniakach czy przy oczkach wodnych. Są wśród nich też takie przeznaczone do nasadzeń naturalistycznych.

Nasza szkółka bylin ma zarówno rośliny cieniolubne, jak i te wolące słoneczne stanowiska, które są Ci potrzebne, jeżeli lubisz ozdabiać dom i ogród samodzielnie uprawnianymi ciętymi kwiatami. Już teraz zamów je i zasadź, a wkrótce z dumą włożysz je do wazonu.

Funkie – cieniolubne byliny ze sklepu internetowego

Nasza szkółka bylin ze sprzedażą wysyłkową ma szeroki wybór sadzonek roślin, które sprawdzą się doskonale w każdych warunkach. Do półcienistych i cienistych ogrodów doskonałe będą hosty, czyli funkie. Te rośliny liściaste to idealny sposób na obsadzenie rabat zlokalizowanych pod drzewami lub sporymi krzewami. Hosty, które zasługują na uwagę, to:

 • oryginalna funkia 'Patriot',
 • zielono-żółta funkia 'Paul's Glory',
 • niebieska funkia 'Halcyon',
 • funkia 'Guacamole',
 • funkia 'Frances Williams'.

Różne rozmiary i kolory host sprawiają, że to doskonałe rośliny do sadzenia w obrębie jednego gatunku, ale również do łączenia z innymi bylinami. Ciekawym zestawieniem roślin jest połączenie funkii, liliowca 'Stella de Oro' i kocimiętki 'Neptune'. Różnorodne liście i ozdobne kwiatostany bylin będą stanowić ciekawe połączenie na każdej rabacie.

Sprzedaż wysyłkowa roślin to wygodny sposób na szybkie i łatwe zakupy do każdego ogrodu. Poznaj naszą ofertę i wybierz zestaw roślin, który wzbogaci Twój ogród i uczyni go wyjątkowym!