Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Bodziszki

Wyświetlono: 1 – 18 z 46 wyników

Bodziszek - najciekawsze odmiany uprawa i pielęgnacja

Bodziszek to roślina występująca na wszystkich kontynentach i licząca 300 gatunków. Charakterystyczne dla niej są liczne dekoracyjne kwiaty o średnicy około 5 cm. Ich bogata kolorystyka sprawia, że bodziszek jest wdzięczną rośliną dekoracyjną, chętnie sadzoną na rabatach kwiatowych. Jego kwiaty mogą występować w kolorze czerwonym, różowym, białym, fioletowym lub niebieskim. To długo kwitnąca bylina, która rozpoczyna kwitnienie w czerwcu, a kończy w połowie września. Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, jakie odmiany bodziszka znajdziesz w asortymencie naszego sklepu.

Bodziszek - właściwości i uprawa

Choć bodziszek najczęściej występuje jako roślina ozdobna, to znaleźć go można również w ogrodach ziołowych. Wykorzystywany jest w leczeniu stłuczeń, a także wszelkiego rodzaju ran. Ponadto wykazuje się działaniem łagodzącym w przypadku podrażnień skóry i jest stosowany w leczeniu trądziku i łojotokowego zapalenia skóry.

Sadzonki tej rośliny, są bardzo łatwe w uprawie. Najlepiej rośnie w przepuszczalnych glebach o umiarkowanej wilgotności. Może być sadzona na stanowiskach półcienistych lub słonecznych. Bodziszka można zasilać kompostem naturalnym lub specjalnym nawozem wieloskładnikowym. Choć bodziszek potrafi poradzić sobie w trudnych warunkach, to nie akceptuje mokrych stanowisk, w których słabo rośnie, a nawet zamiera.

Jak pielęgnować bodziszka?

Oferowane przez nas sadzonki odmian roślin ozdobnych, do których należy bodziszek, mogą posłużyć do zadarniania. Bodziszek charakteryzuje się bardzo silnym wzrostem. Dla uzyskania lepszego kwitnienia można go przyciąć na wysokość około 15-20 cm. Jako roślina mrozoodporna nie wymaga okrywania na zimę.

Jak stworzyć ciekawe kompozycje kwiatowe na rabatach?

Bodziszki to wdzięczne i łatwe w uprawie rośliny, które znakomicie prezentują się jako samodzielne obsadzenia rabat, ale nie tylko. Bodziszek może rosnąć również wśród innych roślin, jednak należy pamiętać, o trzymaniu go w ryzach, ponieważ ma tendencję do silnego rozprzestrzeniania się. Bodziszki znakomicie wyglądają w zestawieniu z ozdobnymi odmianami traw, ale też z roślinami cebulowymi, takimi jak hiacynty, tulipany czy czosnki ozdobne.

Bodziszek - jakie odmiany posadzić w ogrodzie?

Jesteś ciekawy, jakie odmiany tej byliny oferuje nasz sklep internetowy? W asortymencie dostępne są:

Oferujemy sprzedaż wysyłkową sadzonek bodziszka. Rośliny te najlepiej sadzić późną wiosną lub po ustąpieniu letnich upałów. Zapoznaj się z bogatą ofertą naszego sklepu.