Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Brunnery

Wyświetlono: 1 – 12 z 12 wyników

Brunnera – sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Brunnera sercolistna to niezwykle atrakcyjna bylina, która ceniona jest z uwagi na duże, dekoracyjne liście oraz urocze, niebieskofioletowe kwiaty – te zdobią roślinę w kwietniu i maju. Osiąga do 30 cm wysokości, a podczas kwitnienia dorasta do 40-50 cm. Jest stosunkowo łatwa w uprawie i pielęgnacji, co czyni ją niezwykle popularną wśród miłośników ogrodów. Jeśli ktoś poszukuje takiej rośliny jak brunnera, sklep Florini jest idealnym miejscem do jej zakupu. Gwarantujemy profesjonalizm i wysokiej jakości sadzonkę.

Brunnera sercolistna – uprawa

Brunnera i jej sadzonki najlepiej czują się sadzona w glebie wilgotnej i żyznej, która jest dobrze przepuszczalna i zawiera dużo materii organicznej. Roślina ta preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste, gdzie nie jest narażona na zbyt silne nasłonecznienie. Doskonale odnajduje się pod koronami drzew czy krzewów. Sadzonki brunnery można wysadzać od wczesnej wiosny do późnej jesieni, o ile kupujemy rośliny przekorzenione i zapojemnikowane. Florini.pl oferuje rośliny, które od początku uprawiane są w doniczkach produkcyjnych, co daje praktycznie 100% gwarancji przyjęcia się sadzonki na nowym miejscu.

Brunnera sercolistna – pielęgnacja

Jest to roślina łatwa w pielęgnacji, ale wymaga kilku podstawowych czynności, aby utrzymać ją w dobrej kondycji. Przede wszystkim należy ją odpowiednio nawadniać. Brunnera wymaga gleby wilgotnej, jednak niezależnie od tego nie lubi zbyt dużo wody. Najlepiej jest podlewać ją regularnie, ale umiarkowanie, unikając nadmiernego przesuszenia lub przemoczenia gleby. Jeśli zaś chodzi o nawożenie, brunnera sercolistna nie wymaga specjalnego nawożenia, ale warto zastosować nawóz do roślin kwitnących na wiosnę, aby pobudzić jej wzrost i kwitnienie. Jeśli roślina jest zbyt gęsta, można ją przyciąć po przekwitnieniu, aby poprawić przepływ powietrza i pobudzić wzrost nowych pędów.

Gdzie sadzić brunnerę sercolistną?

Najlepiej czuje się w ogrodach naturalistycznych, pod drzewami i krzewami, wzdłuż ścieżek ogrodowych, na skarpach czy w donicach stojących, które można umieścić na balkonie lub tarasie. Doskonale wygląda w otoczeniu innych roślin preferujących stanowiska półcieniste lub zacienione np. funkie, tawułki, żurawki, miodunki, paprocie czy zawilce.

Najpopularniejsze odmiany brunnery

  • Brunnera 'Sea Heart' – cechuje się dużymi srebrzystymi liśćmi w kształcie serca. Odmiana o silnym wigorze i większej żywotności.
  • Brunnera 'Silver Heart' - odmiana o srebrzysto-lśniących liściach z lekkimi zielonymi nerwami.
  • Brunnera 'Alexander's Great' – duże srebrzyste liście, pełna wigoru wzbudzająca zachwyt wśród miłośników ogrodów