SZYBKA WYSYŁKA - zamówienia realizujemy w terminie do 3 dni roboczych.

Brunnery

Wyświetlono: 1 – 5 z 5 wyników

Brunnera – sadzonki, uprawa, pielęgnacja

Brunnera sercolistna to niezwykle atrakcyjna bylina, która ceniona jest z uwagi na duże, dekoracyjne liście oraz urocze, niebieskofioletowe kwiaty, które zdobią roślinę w kwietniu i maju. Osiąga do 30 cm wysokości, a podczas kwitnienia dorasta do 40-50 cm. Jest stosunkowo łatwa w uprawie i pielęgnacji, co czyni ją niezwykle popularną wśród miłośników ogrodów.

Brunnera sercolistna – uprawa

Najlepiej czuje się sadzona w glebie wilgotnej i żyznej, która jest dobrze przepuszczalna i zawiera dużo materii organicznej. Roślina ta preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste, gdzie nie jest narażona na zbyt silne nasłonecznienie. Doskonale czuje się pod koronami drzew czy krzewów. Sadzonki brunnery można wysadzać od wczesnej wiosny do późnej jesieni, o ile kupujemy rośliny przekorzenione i zapojemnikowane. Florini.pl oferuje rośliny, które od początku uprawiane są w doniczkach produkcyjnych, co daje praktycznie 100% gwarancji przyjęcia się sadzonki na nowym miejscu.

Brunnera sercolistna – pielęgnacja

Jest to roślina łatwa w pielęgnacji, ale wymaga kilku podstawowych czynności, aby utrzymać ją w dobrej kondycji.

Nawadnianie: brunnera wymaga gleby wilgotnej, jednak niezależnie od tego nie lubi zbyt dużo wody. Najlepiej jest podlewać ją regularnie, ale umiarkowanie, unikając nadmiernego przesuszenia lub przemoczenia gleby.

Nawożenie: brunnera sercolistna nie wymaga specjalnego nawożenia, ale warto zastosować nawóz do roślin kwitnących na wiosnę, aby pobudzić jej wzrost i kwitnienie.

Przycinanie: jeśli roślina jest zbyt gęsta, można ją przyciąć po przekwitnieniu, aby poprawić przepływ powietrza i pobudzić wzrost nowych pędów.

Gdzie sadzić brunnerę sercolistną?

Najlepiej czuje się w ogrodach naturalistycznych, pod drzewami i krzewami, wzdłuż ścieżek ogrodowych, na skarpach czy w donicach stojących, które możesz umieścić na balkonie lub tarasie. Doskonale wygląda w otoczeniu innych roślin preferujących stanowiska półcieniste lub zacienione np. funkie, tawułki, żurawki, miodunki, paprocie czy zawilce.

Najpopularniejsze odmiany brunnery

  • Brunnera 'Sea Heart' – cechuje się dużymi srebrzystymi liśćmi w kształcie serca. Odmiana o silnym wigorze i większej żywotności.
  • Brunnera 'Silver Heart' - odmiana o srebrzysto-lśniących liściach z lekkimi zielonymi nerwami.
  • Brunnera 'Alexander's Great' – duże srebrzyste liście, pełna wigoru wzbudzająca zachwyt wśród miłośników ogrodów