Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Dzielżany

Wyświetlono: 1 – 13 z 13 wyników

Dzielżan ogrodowy – odmiany, uprawa i pielęgnacja

Dzielżan ogrodowy jest byliną, która należ do rodziny astrowatych. Występuje w Ameryce Południowej i Północnej. Rośliny te mają bardzo zróżnicowaną wysokość. Najniższe okazy osiągają zaledwie 20 cm, a najwyższe nawet 150 cm wysokości. Kwiaty pojawiają się w sierpniu i wrześniu. Doskonale sprawdzi się w wiejskich i naturalistycznych ogrodach, które odznaczają się mnogością gatunków i barw. Sprawdź jakie sadzonki dzielżanu dostaniesz w naszym sklepie.

Dzielżan ogrodowy – wymagania i uprawa w ogrodzie

Dzielżan ogrodowy doskonale czuje się na słonecznych stanowiskach, jednak nie lubi bezpośredniej ekspozycji na ostre promienie słoneczne. Najlepiej rośnie w glebach żyznych bogatych w składniki mineralne. Niezbyt dobrze znosi okresowe susze i wymaga systematycznego nawadniania. Za to doskonale znosi mróz i większości odmian nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia na zimę. Jedynym naturalnym szkodnikiem, który zagraża dzielżanowi ogrodowemu, są ślimaki. Z uwagi na to warto sadzić go w sąsiedztwie roślin, które odstraszają te szkodniki swoim intensywnym zapachem. Z uwagi na to, że dzielżan ogrodowy lubi gleby bogate w substancje odżywcze, warto zadbać o jego potrzeby i zasilić go kilkukrotnie w trakcie sezonu. Do tego celu można wykorzystać naturalny kompost lub specjalny nawóz do tego typu roślin.

Sadzonki dzielżanu najlepiej sadzić wiosną, podobnie jest z ich odmładzaniem, którego dokonujemy przez podział kępy. W naszej ofercie znajdują się odmiany o wyjątkowo dekoracyjnym pokroju, które pięknie prezentują się na rabatach ogrodowych w minimalistycznych i ozdobnych kompozycjach.

Jak pielęgnować dzielżan ogrodowy?

Choć bylina ta nie jest wymagająca i nie potrzebuje dużego zainteresowania ze strony właścicieli ogrodów, to warto pamiętać o usuwaniu przekwitłych kwiatostanów. W ten sposób kwitnienie będzie przedłużone. Ponadto gęstość wyższych odmian możemy kontrolować, stosując cięcie w okolicy maja, które zapewni lepsze krzewienie i obfitsze kwitnienie.

Najciekawsze odmiany dzielżanu ogrodowego

Planując zakup bylin do ogrodu, warto rozważyć dzielżan, który doskonale wygląda sadzony pojedynczo. Na rabatach kwiatowych doskonale współgra również z innymi roślinami, z którymi tworzy niezapomniane połączenia. Najciekawsze odmiany dzielżanu ogrodowego:

Sprzedaż wysyłkowa roślin to najwygodniejszy sposób dokonywania zakupów. Korzystając z naszej oferty, masz dostęp do popularnych i unikalnych roślin ozdobnych. Wśród nich znajdują się takie perełki jak dzielżan ogrodowy.