Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Floksy

Wyświetlono: 1 – 18 z 80 wyników

Floks — pielęgnacja i rozmnażanie

Floks to roślina, która jest bardzo dobrze znana osobom, które kochają kwiaty. Okres kwitnienia floksów przypada w sezonie letnim, stanowiąc barwną ozdobę rabat i skalniaków. Charakterystyczna woń, którą roztaczają te rośliny podczas kwitnienia, jest niepowtarzalny i bardzo kojący. W większości floksy to rośliny wieloletnie, które z łatwością zimują w gruncie.

Floks sadzonki – wymagania dotyczące uprawy

Kupując sadzonki byliny, należy znać upodobania rośliny, aby jak najlepiej dopasować stanowisko do jej preferencji. Floksy preferują przewiewne i jasne stanowiska. W przypadku floksów słońce ma ogromny wpływ na obfitość kwitnienia. Choć dobrze radzą sobie w półcieniu, to najwięcej kwiatów mają na słonecznych stanowiskach. Zapotrzebowanie floksów różni się w zależności od gatunku, a dzielimy je na:

  • floks szydlasty na piaszczyste gleby i skalniaki,
  • floks wiechowaty wymagający żyznej i stale wilgotnej gleby,
  • floks rozłogowy preferujący luźną glebę i jasne stanowiska,
  • floks szerokolistny tolerujący półcień i sąsiedztwo wysokich drzew

Znając wymagania poszczególnych gatunków, należy odpowiednio wybrać miejsce, w którym te będą miały zapewniony najlepszy wzrost.
 

Pielęgnacja floksów — rewelacyjny wygląd przez długi czas

W przypadku floksów wiechowatych koniecznie jest ściółkowanie gleby, które zapewni stałą wilgotność. Oprócz tego warto pamiętać o przycinaniu byliny. W sezonie letnim delikatne przycięcie pobudzi roślinę do większego kwitnienia. Kolejne przycinanie można wykonać późną jesienią lub wczesną wiosną i powinno być ono mocniejsze, aby przygotowało floksy na nadchodzącą zimę.

Floks szydlasty i wiechowaty — różnice i podobieństwa

Największą różnicą między floksem szydlastym a wiechowatym jest okres kwitnienia. W przypadku foksa szydlastego przypada on na sezon wiosenny. Najczęściej spotykamy go jako ozdoba murków i skalniaków. Floks szydlasty jest stosunkowo niski, ponieważ osiąga zaledwie 15 cm wysokości i ma pokładający pokrój. Natomiast floks wiechowaty tworzy sztywne pędy, które osiągają nawet 150 cm wysokości i są ozdobą ogródków wiejskich w sezonie letnim. Zarówno floksy wiechowate, jak i szydlaste dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego.

Floksy – sadzonki różnych gatunków

Floksy to byliny wieloletnie, które znaleźć można w ofercie naszego sklepu. Najciekawsze oferowane przez nas odmiany to:


Każda z tych propozycji to silne sadzonki roślin, które doskonale sprawdzą się w obsadzeniu skalniaków lub rabat kwiatowych. Prowadzona przez nas sprzedaż wysyłkowa roślin zorganizowana jest na najwyższym poziomie, a wszystkie sadzonki przed transportem są dokładnie zabezpieczane. Poznaj całą ofertę naszej szkółki roślin.