Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Funkie

Wyświetlono: 1 – 18 z 70 wyników

Funkie – ciekawe odmiany, pielęgnacja i uprawa

Głównym problemem wielu pasjonatów roślinności jest zagospodarowanie stanowisk pod koronami drzew. Nie wszystkie rośliny będą w stanie poradzić sobie w takich warunkach, dlatego planując założenie rabaty w cieniu, należy skrupulatnie dobrać rośliny, zwracając uwagę na ich preferencje. Do roślin, które najlepiej radzą sobie w tak trudnych warunkach, należą funkie inaczej nazywane hostami.

Jak uprawiać funkie w ogrodzie?

Funkie to byliny, które potrzebują gleby o odczynie lekko kwaśnym. Preferują stanowiska zacienione i wilgotne. To właśnie w takich miejscach funkie stają się prawdziwą ozdobą ogrodu. Uprawa funki w ogrodzie nie jest skomplikowana. Sadzonki byliny nie wymagają dużego zaangażowania, jednak warto sadzić je w glebach przemieszanych z naturalnym kompostownikiem. Po ich posadzeniu warto je systematycznie podlewać, a w okresie wiosenno letnim można je dodatkowo zasilać odpowiednimi nawozami, które pobudzą wzrost liści i kwitnienie. Choć wiele osób ceni funkie ze względu na ozdobny charakter liści, to ich piękne kwiaty byliny zasługują również na uwagę. Sadząc funkie w półcieniu, warto zadbać o ściółkowanie tych roślin, które zahamuje wzrost chwastów, a także przyczyni się do utrzymania wilgotności podłoża.

Hosty – rośliny wieloletnie czy jednoroczne?

Hosty to sadzonki kwiatów wieloletnich, które charakteryzują się bujnym wzrostem w okresie wiosenno letnim. Jesienią funkiom zasychają liście i roślina zamiera, po to, żeby w przyszłym roku odrodzić się na nowo. Byliny wieloletnie, jakimi są funkie, to mrozoodporne rośliny, które są bardzo łatwe do rozmnożenia. Nowe sadzonki uzyskać można przez podział. Najlepszym terminem na rozmnażanie jest wczesna jesień, gdy funkie zakończą kwitnienie. Jeśli w swoim ogrodzie masz cienistą rabatę, na której żadne inne rośliny nie chcą rosnąć, to funkie znakomicie się na niej zaadaptują. Sprawdź różne odmiany funkii, które znajdują się w naszym sklepie.

Funkie – sadzonki wysokiej jakości

Liście o różnych kształtach i barwach to coś, czym wyróżniają się funkie. Sadzonki oferowane w naszym sklepie są wysokiej jakości, zatem nie trzeba się o to martwić. Z tą rośliną można stworzyć wiele unikalnych kompozycji, urozmaicić wygląd swojego ogrodu. Zatem jeśli chcesz zaopatrzyć się w funkie, sklep Florini jest ku temu idealnym miejscem. W przypadku hosty oraz innych roślin oferujemy sprzedaż wysyłkową. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem i zakupów.

Byliny sklep internetowy – oryginalne odmiany funkii

Nasz sklep internetowy to miejsce, w którym znajdziesz sadzonki funkii w wielu ciekawych i oryginalnych odmianach. Jeśli zamierzasz ożywić swój ogród, to koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Obecnie dostępne są:

Powyższe propozycje to nieliczne z wielu oferowanych przez nas odmian, które mogą pomóc w stworzeniu oryginalny rabat wokół pni drzew, a także w innych zacienionych miejscach. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na wygodę, którą jest sprzedaż wysyłkowa online. Zyskaj zdrowe i piękne sadzonki bylin wieloletnich!