Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Kocimiętki

Wyświetlono: 1 – 9 z 9 wyników

Kocimiętka — uprawa, pielęgnacja i wymagania

Kocimiętka jest rośliną należącą do rodziny jasnowatych. Charakteryzuje się przyjemnym zapachem, który wabi koty. Swoją nazwę zawdzięcza tym zwierzętom futerkowym, które z zamiłowaniem pojawiają się w jej pobliżu podczas kwitnienia. Każda sadzonka kocimiętki ma niewielkie wymagania i bardzo często uprawiana jest w donicach na balkonach i tarasach, a także na rabatach ogrodowych. Pochodzi z terenów śródziemnomorskich i znanych jest aż 250 gatunków, a jednym z nich jest kocimiętka faassena. Sadzonki dostępne są w naszym sklepie, dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Kocimiętka - wymagania i uprawa

Kocimiętka to niewysoka krzewinka, która dorasta do 40 cm wysokości w zależności od uprawianej odmiany. Ta miododajna roślina kwitnie od maja do września i wabi do siebie owady zapylające takie jak trzmiele, pszczoły i motyle. Z wyglądu bardzo przypomina lawendę, z którą roślina jest bardzo często mylona. Oprócz tego jest również chętnie wykorzystywana w ziołolecznictwie, gdzie za najcenniejsze uważa się jej liście. Uprawa tej byliny nie jest skomplikowana i poradzi sobie na każdym podłożu. Preferuje stanowiska słoneczne, jednak w czasie suszy należy pamiętać o jej nawadnianiu. Doskonale nadaje się do szpalerów ze względu na silny rozrost. Sadząc kocimiętki, należy pamiętać o odpowiednich odstępach, które powinny wynosić 40-50 cm. Choć znana jest z tego, że wabi koty, jej zapach działa odstraszająco na niektóre owady, dlatego bardzo często pojawia się w okolicach tarasów. Jesteś zainteresowany zakupem sadzonek kocimiętki? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu!

Kocimiętka i jej pielęgnacja

Pielęgnacja kocimiętki jest bardzo prosta i opiera się w głównej mierze na systematycznym podlewaniu. Krzew ten mocno przycinamy na wiosnę, pobudzając tym samym roślinę do wzrostu. Nie wykonujemy cięcia przed zimą, ponieważ cześć nadziemna stanowi ochronę dla korzeni. Z uwagi na tak nikłe potrzeby pielęgnacyjne, kocimiętka to roślina polecana osobom, które rozpoczynają przygodę z uprawianiem ogrodu.

Kocimiętka Faassena i inne jej odmiany

W naszym sklepie sprzedajemy sadzonki kwiatów wieloletnich różnych gatunków roślin. W skład naszej oferty wchodzą różne odmiany popularnej i lubianej kocimiętki, która idealnie sprawdzi się w każdym ogrodzie. Poznaj najciekawsze gatunki tej rośliny, które posiadamy w swoim asortymencie:

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kocimiętki lub innych roślin bylinowych, to doskonale trafiłeś. Nasza szkółka roślin oferuje sadzonki roślin grodowych i balkonowych. Bogaty asortyment naszego sklepu z pewnością zainteresuje pasjonatów ogrodnictwa, a także początkujących wielbicieli pięknych roślin.