SZYBKA WYSYŁKA - zamówienia realizujemy w terminie do 3 dni roboczych.

Liliowce

Wyświetlono: 1 – 12 z 12 wyników

Liliowce - zastosowanie liliowców w ogrodzie, uprawa i wymagania

Zobacz jakich pięknych i dorodnych sadzonek liliowców możesz się spodziewać. Na filmiku prezentujemy przykładowe oferowane sadzonki

Do najpopularniejszych roślin ogrodowych należą liliowce, które charakteryzują się długowiecznością. Te wyjątkowe kwiaty stanowią wspaniałą ozdobę rabat kwiatowych i zadziwiają nie tylko pięknym wyglądem, ale również oryginalnym intensywnym zapachem. Zaletą liliowców jest ogromna wytrzymałość na różnice temperatur, co ma ogromne znaczenie w przypadku naszych polskich upraw. Sprawdź oryginalne odmiany liliowców dostępne w naszej ofercie i ciesz się pięknie kwitnącymi roślinami w swoim ogrodzie.

Liliowce - uprawa i wymagania

Decydując się uprawę liliowców, należy pamiętać, że ich sadzonki lubią słoneczne stanowiskach. To właśnie w promieniach słonecznych można obserwować bujny wzrost tej rośliny, a także piękne kwiaty. Są wytrzymałe, najlepiej rosną w żyznych i lekko wilgotnych glebach, jednak niektóre odmiany poradzą sobie również na terenach podmokłych. Choć nie lubią całkowitego zacienienia, to w półcieniu będą w stanie sobie poradzić. Ich uprawa jest zupełnie bezproblemowa. Posadzone w gruncie potrafią przetrwać nawet kilkadziesiąt lat bez ingerencji z zewnątrz. Nie trzeba o nich pamiętać nawet w okresie zimowym, ponieważ są wysoce mrozoodporne. Liliowce to doskonałe rośliny dla osób, które lubią pięknie kwitnące byliny wieloletnie i jednocześnie marzą o samoobsługowych roślinach.
 

Pielęgnacja i rozmnażanie liliowców

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, liliowce nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ale raz na kilka lat warto odmłodzić sadzonki poprzez podzielenie kępy. Świeże sadzonki można posadzić w dowolnym miejscu, ponieważ roślina bardzo szybko adaptuje się na nowych stanowiskach. Dzielenie kępy wykonujemy w okolicach kwietnia, bo to najlepszy czas na tego typu działania. Kwiaty pojawiają się latem w lipcu i sierpniu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem byliny, to przejrzyj ofertę dostępną w naszym sklepie internetowym.

Najpiękniejsze odmiany liliowców - Szkółka bylin sprzedaż wysyłkowa

Dopasowanie do siebie poszczególnych roślin pozwala na osiągnięcie oszałamiającego efektu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się liliowce o żółtych kwiatach, jednak odmian tej rośliny jest o wiele więcej. W naszym sklepie dostępne są różne gatunki liliowców, które doskonale prezentują się na rabatach kwiatowych. Należą do nich:

Te piękne byliny kupić można w naszym sklepie internetowym. Dzięki takim roślinom możliwe jest stworzenie fantazyjnych kompozycji na rabatach kwiatowych. Liliowce to rośliny, które doskonale prezentują się w połączeniu z trawami ozdobnymi, żurawkami, a także z tawułkami. Prowadzona przez nas sprzedaż wysyłkowa roślin obejmuje różne rodzaje roślin ogrodowych, które będą fantastycznym urozmaiceniem w połączeniu z posiadaną roślinnością.