Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Nachyłki

Wyświetlono: 1 – 8 z 8 wyników

Warty posiadania w ogrodzie nachyłek – sadzonki

Rośliny kwitnące to ozdoba każdego ogrodu. Każdy chciałby mieć w swojej kolekcji byliny, które będą długo i pięknie kwitnąć. Nachyłki to rośliny, które w lecie pokrywają się niezliczoną ilością kwiatów i zdecydowanie są spełnieniem marzeń o bujnie kwitnącej roślinności. Sprawdź jakie odmiany nachyłków kwiatowych mamy w naszej ofercie.

Pielęgnacja i uprawa nachyłka

Jeśli szukasz roślin na słoneczne stanowisk, to nachyłki będą idealne. Nie straszne im upalne słońce ani słabej jakości ziemia. Warto jednak pamiętać, że nie lubią suszy, dlatego w okresach, w których pojawiają się największe upały, konieczne będzie ich obfite podlewanie. Odwdzięcza się wówczas obfitym kwitnieniem. Rośliny te oprócz dostępu do wody nie wymagają nawożenia. Konieczne będzie natomiast usuwanie przekwitłych kwiatostanów, co mocno wydłuży kwitnienie. Nachyłki mogą osiągać nawet 90 cm wysokości, dlatego tez mogą wymagać podpór, które pomogą im w utrzymaniu stabilizacji i wpłyną na lepszy wygląd. Choć nachyłki są w pełni mrozoodporne, to nie są długowieczne. Co około 4-5 lat należ wysiać nowe nasiona. Dobrym pomysłem będzie również podział kęp, który odmłodzi roślinę.

Nachyłek sadzonki – najlepsze miejsca do siania

Nachyłki to rośliny ogrodowe, jednak można je spotkać również na tarasach i na balkonach gdzie cieszą fantastycznymi kwiatostanami. Nachyłki to kwiaty, które doskonale sprawdzą się na rabatach wraz z innymi bylinami. Warto je zestawiać z bylinami kwitnącymi na różowo lub fioletowo. 

Nachyłek — najpopularniejsze odmiany

Nachyłki to kwiaty, które mają wiele ciekawych odmian. Ich kolorowe kwiaty sprawiają, że bardzo często królują na tarasach i na balkonach. Równie pięknie wyglądają w glinianych donicach ustawionych na rabatach. Obecnie w naszym sklepie znaleźć można różna odmiany nachyłków, które doskonale sprawdza się na rabatach i w donicach ozdobnych, a są to:


Proponowane przez nas sadzonki nachyłków, to zdrowe rośliny, które można sądzić na docelowe stanowiska, zaraz po rozpakowaniu przesyłki. Nie zwlekaj ani chwili dłużej i wybierz nachyłki, które będą kolorowym akcentem Twojego ogrodu lub tarasu. Wybór jest ogromny, a rośliny będą cudownym wzbogaceniem rabat kwiatowych lub słonecznych skalniaków.