Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Odętki

Wyświetlono: 1 – 4 z 4 wyników

Odętka sadzonki – wymagania, uprawa i odmiany

Idealnymi roślinami do ogrodu w stylu rustykalnym są od odętki. Te zachwycające rośliny wzbogacają przestrzeń swoimi dekoracyjnymi kwiatostanami. Ze względu na swoją wysokość będą dobrym tłem dla niższej roślinności. Odętki to wdzięczne rośliny, które doskonale prezentują się w okolicy zbiorników wodnych.

Sprawdzony sposób sadzenia i uprawy odętki

Odętki to rośliny, które są odporne na ujemne temperatury, a także na wszelkiego rodzaju choroby. Najlepiej czują się w żyznej i wilgotnej glebie. Posadzenie ich na korzystnych stanowiskach sprawi, że te odwdzięczą się bardzo dużymi, bo nawet 30-centymetrowymi kwiatostanami. Należy jednak pamiętać, że odętka jest rośliną ekspansywną, dlatego warto sadzić ją w pojemnikach lub na stanowiskach gdzie nie będzie konkurować z innymi roślinami. W innym przypadku konieczne będzie jej systematyczne usuwanie, pojawiających się pędów i rozłogów. Odętki rozmnażamy przez podział sadzonki. Możliwe jest również rozmnożenie jej z nasion, jednak przed ich wysianiem będą one wymagały około 6 tygodniowej stratyfikacji. Rośliny te doskonale radzą sobie na słonecznych stanowiskach, a także w półcieniu. Podczas dużych upałów wymagają obfitego podlewania, ponieważ bez tego bardzo szybko tracą liście i tracą swój urok.

Odętka – sadzonki i ich najciekawsze odmiany

To świetne rośliny, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Będą stanowić idealne tło dla niższej roślinności, a także sprawią, że przestrzeń będzie lekka i bardziej tajemnicza. Kwiaty tych roślin pojawiają się od lipca do końca września, dzięki czemu stanowią idealną ozdobę ogrodu. Planując zakup tych roślin na własne rabaty ogrodowe, warto poznać ich najciekawsze odmiany:


Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie te piękne rośliny, to skorzystaj z naszej oferty!

Nieskomplikowana pielęgnacja odętek

Odętki mogą cieszyć wspaniałymi kwiatostanami przez bardzo długi czas, a przy odpowiedniej pielęgnacji odwdzięczą się powtórnym kwitnieniem. Aby tak się stało, wystarczy przyciąć przekwitłe kwiatostany po zakończeniu pierwszego kwitnienia. Niedopuszczenie do zawiązania nasion będzie skutkowało ponownym rozkwitem. W okolicy kwitnienia warto dodatkowo zasilać te rośliny nawozem wieloskładnikowym. Nie można zapomnieć obfitym podlewaniu, które ma ogromny wpływ na wygląd rośliny. Odętki dobrze wyglądają na rabatach, ale można je sadzić również w donicach i na tarasach, gdzie sprawią, że przestrzeń będzie bardziej kolorowa i romantyczna.

Jeśli i Ty chcesz posadzić odętki we własnym ogrodzie, to sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz najpiękniejsze sadzonki.