Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Rudbekie

Wyświetlono: 1 – 14 z 14 wyników

Rudbekie – sadzenie, uprawa i wymagania

Rudbekie to byliny, które doskonale nadają się na słoneczne stanowiska. Te rośliny wieloletnie charakteryzują się bardzo długim okresem kwitnienia. Przypada on na przełom lata i jesieni. Jeśli chcesz wzbogacić swoją rabatę kwiatową o te piękne i wdzięczne rośliny to zapoznaj się z przygotowaną przez nas ofertą sadzonek rudbekii.

Jak uprawiać rudbekie?

Uprawa rudbekii nie jest trudno. Te byliny doskonale radzą sobie na słonecznych stanowiskach i otwartych przestrzeniach. Do prawidłowego wzrostu potrzebują lekko wilgotnej i przepuszczalnej gleby. Sadzenie byliny przeprowadzamy wczesną wiosną jesienią. Co ciekawe bardzo łatwo można ją rozmnożyć z nasion, a także dokonać rozmnażania przez podział kępy. Jednak zdecydowanie łatwiejszy i szybszy jest zakup gotowych sadzonek z naszego sklepu!

Pielęgnacja i wymagania rudbekii

Pielęgnacja rudbekii podobnie jak i uprawa nie jest pracochłonna, jednak warto wziąć pod uwagę kilka aspektów związanych z charakterystyką rośliny. Bylina ta jest bardzo wysoka, dlatego należy pomyśleć o podporach, które podczas deszczu będą stanowić wsparcie dla kwiatostanów. Oprócz tego warto zatroszczyć się, żeby podpory były stabilne i wytrzymałe, ponieważ roślina potrzebuje wsparcia także podczas silnego wiatru. Te długo kwitnące kwiaty zaczynają swój okres kwitnienia już w lipcu i potrafią kwitnąć aż do pierwszych przymrozków. Biorąc to pod uwagę, warto zatroszczyć się o usuwanie zaschniętych kwiatostanów, które mogą wpływać na prezencję rośliny.

Z czym można zestawiać rudbekie – poznaj odmiany tej rośliny

Z czym można zestawiać rudbekie – poznaj odmiany tej rośliny Rudbekie to wysokie rośliny, które doskonale sprawdzą się na rabatach kwiatowych obok traw ozdobnych, takich jak: trawy pampasowe, rozplenice japońskie, czy miskanty. Bardzo dobrze wyglądają też w otoczeniu krzewów, takich jak berberysy i bukszpany. Do najciekawszych odmian tej rośliny możemy zaliczyć:

Rubekie to piękne kwiaty, które sprawdza się w ogrodach wiejskich i nie tylko. Ich unikalny wygląd dodaje energii i działa pobudzająco, dlatego warto znaleźć dla nich miejsce we własnym ogrodzie. Odmień swoją przestrzeń przy pomocy pięknych roślin, które swoimi kwiatostanami będą przyciągać spojrzenia i cieszyć nawet w trakcie smutnej i mokrej jesieni. Skorzystaj z naszej bogatej oferty i ciesz się pięknymi kwiatami, które z łatwością zamówisz w naszym sklepie ogrodniczym. Oferowane przez nas sadzonki, są od razu gotowe do sadzenia, dlatego nie zwlekaj i wybierz odmianę rudbekii na swoją rabatę,