Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Słonecznice

Wyświetlono: 1 – 8 z 8 wyników

Słonecznice – stanowisko, uprawa i zimowanie

Słonecznice to byliny sukulentowe, które należą do rodziny goździkowatych. Bardzo często nazywana jest przypołudnikiem i wykorzystywana jest do obsadzenia ogródków skalnych. Ta niepozorna roślina charakteryzuje się pięknymi kwiatami, które zamykają się na noc, a także podczas pochmurnych dni. Pozostają otwarte podczas pięknej słonecznej pogody. Te wdzięczny rośliny znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Gdzie sadzić i jak uprawiać słonecznice?

Rośliny te doskonale czują się w słońcu, dlatego najlepszym miejscem na ich sadzenie będą niskie rabaty o dużym nasłonecznieniu, a także skalniaki. Rośliny te osiągają 20 cm wysokości, dlatego też szukając dla nich lokalizacji, powinno się wybierać miejsca, które nie będą przysłonięte innymi roślinami. Słonecznica nie jest zbyt wymagająca i uprawa nie należy do skomplikowanych. Bardzo dobrze toleruje przesuszenie podłoża, a do wzrostu potrzebuje przepuszczalnej gleby. Najlepiej, jeśli byłaby zmieszana z piaskiem i odrobiną żwiru. Choć wykazuje wysoką odporność na suszę, to nie radzi sobie z nadmierną ilością wody. Dlatego w jej przypadku powinno się dbać o dobry drenaż podłoża. Słonecznica jest bardzo łatwa do rozmnożenia, ponieważ wytwarza sadzonki pędowe, które ławo się ukorzeniają.

Jakie wymagania mają słonecznice?

Te piękne rośliny są mrozoodporne i mogą przetrwać mrozy do -20 stopni Celsjusza. Do głównych wymagań należy zaliczyć stanowisko, które powinno być mocno nasłonecznione. Mogą być sadzone w okolicy murków, większych kamieni, a także na skalniakach, gdzie inne rośliny mogłyby sobie nie poradzić. Słonecznice nie wymagają ingerencji i dodatkowej pielęgnacji. Po przekwitnięciu należy jedynie usunąć uschnięte kwiaty, które będą wpływać na aspekt wizualny rośliny.

Z czym warto łączyć słonecznice?

Słonecznice doskonale sprawdzą się w połączeniu z sukulentami, a także innymi roślinami skalnymi. Pięknie będą wyglądać w zestawieniu z niskimi trawami, a także rozchodnikami. Decydując się na uprawę tych roślin, warto wybrać dla nich reprezentacyjne miejsce, w którym staną się ciekawą ozdobą. Jeśli zastanawiasz się jakie odmiany słonecznicy znajdziesz w naszym sklepie, to kilka propozycji znajdziesz poniżej:


Słonecznice to wdzięczne rośliny, które zasługują na miejsce w każdym ogrodzie. Jeśli urzekł Cię wygląd tej rośliny, to nie czekaj i dokonaj zakupu sadzonek z naszego sklepu internetowego. Kupując w naszym sklepie, masz pewność, że rośliny są zdrowe i prawidłowo ukorzenione!