Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Zawilce japońskie

Wyświetlono: 1 – 14 z 14 wyników

Zawilec japoński – sklep, w którym znajdziesz różnorodne odmiany

Zawilec japoński to bylina, która jest bardzo łatwa w uprawie. Swoją ogromną popularność zawdzięcza pięknym kwiatom i drugiemu okresowi kwitnienia. To rośliny doskonałe do słonecznych ogrodów, ponieważ dobrze znoszą bezpośrednią ekspozycję na promienie słoneczne. Jeśli chodzi o zawilec japoński, nasz sklep posiada bogatą ofertę jego odmian, które staną się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu. Sprawdź nasz asortyment, z pewnością znajdziesz coś ciekawego do swojego ogrodu!

Jak uprawiać zawilce japońskie?

Zawilce japońskie osiągają do 150 cm wysokości w okresie kwitnienia, dlatego też przed ich posadzeniem należy wybrać stanowisko, które nie będzie przeszkodą dla innej roślinności. Byliny te doskonale radzą sobie w słońcu. Nie oznacza to jednak, że nie można sadzić ich w półcieniu. Zawilec japoński jest wymagającą rośliną, która preferuje żyzną i lekką glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym. Przed docelowym posadzeniem zawilców do gruntu, warto zmieszać ziemię z kompostem. W czasie dużych upałów zawilce wymagają systematycznego podlewania. W przypadku młodych i jeszcze niezakorzenionych roślin podlewanie powinno być częste i niezależne od pogody. Nawożenie zawilców możemy wykonać wiosną domowym kompostownikiem lub nawozem wieloskładnikowym. Te piękne rośliny na stanowiskach docelowych wiosną od kwietnia do maja.

Pielęgnacja zawilców japońskich

Zawilce japońskie zaczynają swoje kwitnienie w sierpniu, a po jego zakończeniu wymagają przycięcia. Choć bylina ta jest mocno mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę, to warto zadbać o młode sadzonki, które są o wiele delikatniejsze. W ich wypadku warto okryć sadzonki warstwą liści lub agrowłókniną. Rozmnażanie zawilców możemy wykonać w kolejnych latach przez podział kępy, a pozyskane nowe sadzonki układamy w donicach i przysypujemy je warstwą ziemi. Aby rośliny mogły się wzmocnić, należy je często podlewać.

Najpiękniejsze odmiany zawilców japońskich

W naszym sklepie znaleźć można wiele odmian tych ciekawych roślin, które wzbogacą niejeden ogród. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie pięknych klombów, złożonych z ciekawych roślin, to zawilce japońskie będą idealne do tego celu. Obecnie nasza oferta składa się z:

Te i inne odmiany zawilców japońskich znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Sprzedawane przez nas sadzonki są zdrowe i fachowo zabezpieczone na czas transportu. Nie czekaj i już teraz zamów piękne zawilce, które będą prawdziwą ozdobą w okresie letnim. Połącz je z innymi roślinami i ciesz się bogatą roślinnością w swoim ogrodzie.