Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMCiemiernik orientalny 'Crown Dark Purple'

Helleborus orientalis

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

OGNISTA PURPURA

 

Ciemiernik wschodni to niezwykła i oryginalna bylina, która swoje kwitnienie rozpoczyna już zimą i zachwyca jeszcze wiosną. Odmiana "Crown Dark Purple" dorasta do 40 cm wysokości. Jej największym atutem są przepiękne, duże, purpurowe kwiaty o lekko zwisającym pokroju.

 

Dodatkową ozdobą rośliny są błyszczące, skórzaste, lekko ząbkowane liście, które utrzymują się na roślinie również w okresie zimowym (nie traci liści na zimę). Bardzo efektownie wygląda na rabacie posadzona w większej ilości jak i również w towarzystwie innych  ciemierników. 'Crown Dark Purple' dorasta do 40 cm wysokości.

 
Zdecydowanie preferuje stanowiska zacienione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Należy go zabezpieczyc w  mroźne zimy, szczególnie te bezśnieżne. Kwiaty Hellborusa nadaja się do cięcia. Wstawione do wazonu długo się utrzymają i  będą niesamowitą ozdobą każdego domu!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki oferowanej w sezonie.

 

Główne zalety ciemiernika orientalnego 'Crown Dark Purple':
  Kwitnie zimą oraz na wiosnę
  Przepiękne purpurowe kwiaty
  Ozdobne błyszczące liście - również zimą
  Bylica długowieczna
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy II - IV 40 cm półcień, cień 2 l