Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji i odbierz do 10% rabatu. Dostawa i płatność na wiosnę.
Oferta ważna do 31 stycznia. Sprawdź szczegóły.Ciemiernik orientalny 'Crown Snow White'

Helleborus orientalis

Ilość:
18,90 PLN
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ŚNIEŻNOBIAŁY KRÓL ZIMY

 

Ciemierniki to wyjątkowe rośliny, które kwitną gdy wszystko inne w ogrodzie śpi i pokryte jest białym puchem. 'Crown Snow White' wyróżnia się pięknymi śnieżnobiabiałymi kwiatami, które osiągają 5 cm średnicy. Jego ogromną ozdobą są również błyszczące, skórzaste liście, które utrzymują się przez okres całej zimy. Dorasta do 40 cm wysokości.

 
Roślina ta dobrze rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym, osłoniętym od wiatru. Wymaga żyznej, gliniastej i dostatecznie wilgotnej gleby. W ciężkie, mroźne zimy, w szczególności te bezśnieżne zaleca się ją zabezpieczyć agrowłókniną lub igliwiem.
 

Odmiana doskonale prezentuje się na rabatach, murkach i w ogrodach skalnych. Posadzona w większej grupie lub z innymi ciemiernikami będzie wyglądać imponująco. Doskonale rośnie pod koronami drzew, jak i również może być fantastyczną dekoracją naszego balkonu lub tarasu.  Co ciekawe kwiaty ciemiernika nadają się do cięcia! Wstawione do wazonu stanowią niezwykle atrakcyjną ozdobę mieszkania

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety ciemiernika orientalnego 'Crown Snow White' :
  Piękne śnieżnobiałe kwiaty o średnicy do 5 cm
  Kwiaty nadają się do cięcia - pięknie wyglądają postawione w wazonie
  Jedna z nielicznych roślin kwitnąca zimą
  Doskonałana rabaty
  Ozdobne błyszczące liście
Podstawowe informacje:
           
  biały II - IV 40 cm półcień 2 l