Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Ciemiernik orientalny 'Double Ellen Picotee'

Helleborus orientalis

Ilość:
27,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ZIMOWA PEREŁKA

 

Ciemiernik wschodni to niezwykła i oryginalna bylina, która swoje kwitnienie rozpoczyna już zimą i zachwyca jeszcze wiosną. Odmiana 'Double Ellen Picotee" dorasta do 40 cm wysokości. Jej największym atutem są przepiękne, duże, podwójne kremowe kwiaty w środku z pofalowanym fioletowym brzegiem płatków! 

 

Dodatkową ozdobą rośliny są błyszczące, skórzaste, lekko ząbkowane liście, które utrzymują się na roślinie również w okresie zimowym (nie traci liści na zimę). Bardzo efektownie wygląda na rabacie posadzona w większej ilości jak i również w towarzystwie innych  ciemierników.

 
Zdecydowanie preferuje stanowiska zacienione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Należy go zabezpieczyc w mroźne zimy, szczególnie te bezśnieżne. Kwiaty hellborusa nadaja się do cięcia. Wstawione do wazonu długo się utrzymają i  będą niesamowitą ozdobą każdego domu!

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety ciemiernika orientalnego 'Doble Ellen Picotee':
  Kwitnie zimą oraz na wiosnę
  Przepiękne podwójne różowo-fioletowe kwiaty
  Ozdobne błyszczące liście - również zimą
  Bylina długowieczna
Podstawowe informacje:
           
  różowo-fioletowy II - IV 40 cm półcień, cień 2 l