Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8 zł. Gwarantujemy najwyższą jakość sadzonek oraz szybką i bezpieczną wysyłkę. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 23 październikaCiemiernik orientalny 'Double Ellen Purple'

Helleborus orientalis

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KRÓL NOCY

 

Ciemiernik wschodni to niezwykła i oryginalna bylina, która swoje kwitnienie rozpoczyna już zimą i zachwyca jeszcze wiosną. Odmiana 'Double Ellen Purple" dorasta do 40 cm wysokości. Jej największym atutem są przepiękne, duże, podwójne purpurowe kwiaty! Środek kwiatostanów jest biały i świetnie kontrastuje z ciemnymi płatkami.

 

Dodatkową ozdobą rośliny są błyszczące, skórzaste, lekko ząbkowane liście, które utrzymują się na roślinie również w okresie zimowym (nie traci liści na zimę). Bardzo efektownie wygląda na rabacie posadzona w większej ilości jak i również w towarzystwie innych  ciemierników.

 
Zdecydowanie preferuje stanowiska zacienione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Należy go zabezpieczyc w mroźne zimy, szczególnie te bezśnieżne. Kwiaty hellborusa nadaja się do cięcia. Wstawione do wazonu długo się utrzymają i  będą niesamowitą ozdobą każdego domu!

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety ciemiernika orientalnego 'Doble Ellen Purple':
  Kwitnie zimą oraz na wiosnę
  Przepiękne ciemnopurpurowe podwójne kwiaty
  Ozdobne błyszczące liście - również zimą
  Bylina długowieczna
Podstawowe informacje:
           
  ciemnopurpurowy II - IV 40 cm półcień, cień 2 l