Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Ciemiernik palmowy (cuchnący, mały pojemnik)

Helleborus foetidus-1l

Ilość:
11,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.70 kg

Wspaniałe palmowe liście i efektowne kwiaty to główne zalety tego gatunku. Ciemiernik  (inaczej nazywany "różą śnieżną") jest zimozieloną rośliną kwitnącą o nietypowej, zimowej porze roku. W warunkach naturalnych rośnie w Alpach, Apeninach i wschodnich Karpatach.

Ciemiernik cuchnący jest zimozieloną rośliną o bardzo ciekawym ulistnieniu. Liście są palmiaste, ciemnolzielone, niezwykle dekoracyjne. Pąki kwiatostanowe wyrastają w okresie zimy, a kwiaty pojawiają się już nawet w lutym. Mają zielony kolor z czeroną obwódką. Ich zaletą jest to, iż nie opadają tuż po przekwitnięciu, lecz zdobią roślinę aż do dojrzenia nasion, czyli nawet do maja!

Ciemiernik cuchnący jest gatunkiem długowiecznym, wystarczająco odpornym na mróz. Zimozielone liście dobrze jest jednak osłaniać w czasie bezśnieżnych okresów mrozu.

Ciekawostka
Kwiaty ciemiernika nadają się do cięcia. Wstawione do wazonu stanowią atrakcyjną ozdobę każdego mieszkania.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku p9 (9 cm x 9 cm)

 

Główne zalety ciemiernika cuchnącego:
  Bardzo mocno powcinane palmowe liście i efektowne kwiaty
  Liście utrzymują się na roślinie także zimą
  Kwiaty nadają sie do cięcia (bardzo ładnie prezentują sie w wazonie)
  Doskonały na rabatę bylinową
Podstawowe informacje:
           
  zielony z
czerwoną obwódką
II - V do 50 cm półcień p9