Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
A-E

Ciemiernik 'Winter Bells' | Helleborus × sahinii

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
29,90 PLN
Ilość
Ciemiernik 'Winter Bells' (inaczej nazywany "różą śnieżną") jest zimozieloną rośliną, kwitnącą na biało (z żółtym środkiem). Duże kwiaty (nawet do średnicy 10 cm) pojawiają się od stycznia do kwietnia, w zależności od warunków pogodowych. Czasami pierwsze kwiaty mogą pojawić się  już w grudniu, a kwitnienie może przedłużyć się nawet do maja. Odmiana ta posiada duże skórzaste ciemnozielone liście. Ciemierniki należą do długowiecznych bylin, rosną dość wolno, ale z wiekiem tworzą duże kępy, które w czasie kwitnienia mogą dawać nawet do 30 pędów kwiatowych. kiedy to gwiazdkowate  kwiaty wyrastają na bezlistnych łodygach. W trakcie kwitnienia rośliny są wprost obsypane kwiatami, dzięki czemu  tworzy piękną barwną poduszkę.

Jak uprawiać ciemiernika 

Ciemiernik najlepiej posadzić w miejscu półcienistym, osłoniętym od zimnych wiatrów oraz okryć szczególnie w bezśnieżne okresy zimy. Jest rośliną godną szczególnej uwagi, ponieważ jest jedną z bardzo niewielu roślin, których kwiaty możemy podziwiać zimą.

Gdzie sadzić ciemiernika

Odmiana doskonale prezentuje się w ogrodach przydomowych jak i w kompozycjach naturalistycznych. Niezwykle efektownie wygląda posadzona w większej grupie. Co ciekawe kwiaty ciemiernika nadają się do cięcia! Wstawione do wazonu stanowią niezwykle atrakcyjną ozdobę mieszkania.

Sadzonki ciemiernika 'Winter Bells' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety ciemiernika 'Winter Bells' :
Kwitnie zimą i wiosną (od I do IV)
Duże białe kwiaty o średnicy nawet 10 cm!
Może wydawać nawet do 30 pędów kwiatowych
Kwiaty nadają się do cięcia
Podstawowe informacje:
biały V - VI do 50 cm słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna| zima

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz