Witaj wiosno! Wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie, obecny czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni roboczych.

A-E

Cis pospolity 'Summergold'
Taxus baccata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

Wartościowa odmiana cisa o charakterystycznym żółto-zielonym ubarwieniu igieł. Rozrasta się szeroko, pędy są sztywne, skośnie odstające. Przyrost jest dość powolny, po 10 latach osiąga wysokość 1 m wysokości przy 1,5-2 m średnicy. Jest to forma żeńska, wytwarza dekoracyjne, czerwone owoce. Młode przyrosty są całkowicie złocisto-żółte.

Jak uprawiać cisa

Dobrze rośnie na żyznych glebach, przepuszczalnych, odpowiednio wilgotnych, na stanowisku słonecznym  lub półcienistym, ciepłym, osłoniętym od wiatru. W słońcu wymaga podlewania, natomiast w cieniu gorzej się wybarwia. Odporny na zanieczyszczenia powietrza i na poparzenia, może zatem rosnąć w pełnym słońcu. Mrozoodporność dość wysoka ale we wschodniej części kraju może częściowo przemarzać. Warto zatem zabezpieczyć na zimę. 

Gdzie sadzić cisa

Polecana odmiana znajdzie zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach jak i parkach. Świetnie nadaje się na skalniaki, żywopłoty, może być stosowana jako roślina okrywowa czy soliter. Idealna do tworzenia kolorowych, kontrastowych kompozycji zarówno z innymi roślinami iglastymi jak i krzewami liściastymi czy bylinami. Ze względu na nietypowy pokrój - wykorzystywany chętnie w projektach architektów krajobrazu. Można go formować w dowolny sposób, gdyż pozytywnie znosi nawet intensywne cięcie.

Sadzonki cisa 'Summergold' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety cisa 'Summergold' :
Barwny akcent w ogrodzie
Efektowny pokrój
Nadaje się do formowania
Świetny do tworzenia barwnych kompozycji
Podstawowe informacje:
- - ok 1 m słońce, półcień 2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz