Drakiew 'Mariposa Blue'

Scabiosa columbaria

Ilość:
15,50 PLN
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Driakiew 'Mariposa Blue' to piękna bylina o średnim wzroście i niebiesko - lawendowych kwiatach. Roślina dorasta od 30 cm wysokości do około 60 cm wysokości wraz z kwiatostanem. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu i utrzymuje się aż do września, a jej kwiaty przyciągają pszczoły i motyle.
 
Nie jest zbyt wymagająca. Preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, umiarkowanie wilgotne i próchniczne podłoże. Jest rośliną tolerancyjną i zadowoli się przeciętną ogrodową glebą. Ważne by była przepuszczalna ponieważ jest wrażliwa na nadmiar wilgoci zimą. Nie sprawia problemów w uprawie, mrozoodporna. (od –17,8 °C do –23,3 °C )
 
Bylina świetnie nada się do ogrodów skalnych, jako roślina okrywowa, polecana także na kwitnące, letnie rabaty. Znajdzie także zastosowanie, jako znakomity element łąki kwietnej. Jej piękne kwiatostany można wykorzystać w świeżych lub suchych bukietach. Posadzona w pojemnikach będzie również ozdobą balkonu czy tarasu. To bardzo cenna odmiana w związku z długim okresem kwitnieniem i ładnym zabarwieniem kwiatów.
 

 

Sadzonki drakwii 'Mariposa Blue' oferujemy w doniczce 1 litrowej
 

Główne zalety drakiew 'Mariposa Blue' :
  Dekoracyjne kwiaty i pokrój
  Bardzo długi okres kwitnienia
  Idealna do małych ogrodów, pojemników
  Jest miododajna, atrakcyjna dla motyli i owadów zapylających.
  Może być też doskonałym elementem łąki kwietnej
Podstawowe informacje:
           
  niebiesko-
fioletowy
VI - IX 30-60 cm słońce, półcień 1 l