Dzielżan jesienny 'Ranchera' (doniczka 2 litrowa)

Helenium autumnale

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NOWOŚĆ

 

Dzielżan to dość rzadko spotykana w polskich ogrodach bylina. Zdecydowanie warta uwagi i godna polecenia w szczególności na wyższe rabaty. Gdy rośnie w masie tworzy niezwykle ozdobne plamy kwiatowe dając doskonałe tło dla niższych roślin. Można go również wykorzystać do cięcia - kwiaty pięknie prezentują się w wazonach.

 

'Ranchera' to nowa kompaktowa odmiana która osiąga jedynie 50-60 cm wysokości. W pełnej krasie możemy podziwiać ją od końca lipca do września. Początkowo kwiaty przybierają kolor seledynowy (gdy są "pod pąkiem"), następnie śliwkowy, a w pełni kwitnienia żółty. Szczególnie polecamy ją do kompozycji z krwawnikami, bodziszkami, szałwiami czy niskimi jeżówkami. Jest to również świetna odmiana do uprawy na kwiat cięty - kwiaty ślicznie wyglądają wstawione do wazonu.

 

Dzielżany lubią miejsca słoneczne oraz żyzne i przeciętnie wilgotne gleby. Jeśli poszukujecie Państwo rośliny urozmaicającej przydomową rabatę to dzielżan z pewnością spełni oczekiwania. Można sadzić go również wzdłuż płotów lub przy ścianach altan.

 

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze

 


 

Główne zalety dzielżana 'Ranchera':
  Niebanalne kwiaty w orygilanym śliwkowym i żółtym kolorze
  Kwitnie od VII do IX - w czasie gdy wiele bylin już przekwitło
  Doskonała pozycja na niższe rabaty
  Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami i krwawnikami
Podstawowe informacje:
           
  seledynowy,
śliwkowy, żółty
VI - IX 50 - 60 m słońce, półcień 2 l