Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Dzwonek 'Campanello Red'

Campanula

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

CZERWONO-PURPUROWE KIELICHY


'Camanello Red' to nowa, bardzo atrakcyjna odmiana dzwonka osiągająca jedynie 30-40 cm wysokości. Jej ogromnym atutem są kielichowate, zwisające kwiaty w czerwono-purpurowym kolorze, które wdzięczą się od czerwca do sierpnia ponad orzęsionymi, lekko powcinanymi liśćmi. Roślina rozprzestrzenia się podziemnymi rozłogami tworząc gęste, zwarte kępy dość szybko tworząc okazałe kolorowe plamy w ogrodzie.

 
Ze względu na niewielki wzrost  możemy znaleźć dla tej rośliny szereg zastosowań. Doskonale zaprezentuje się na kolorowych rabatach, w ogrodach skalnych, jak również będzie ciekawie wyglądać w ozdobnej donicy na balkonie lub tarasie. Posadzony w większej grupie tworzy bardzo efektowne kępy.
 
Odmiana najelpiej rośnie w miejscach lekko zacienionych oraz preferuje dość żyzne, próchniczne i dobrze wilgotne podłoża. W naszym klimacie wykazuje się dużą odpornością na mrozy. 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki.

 

Główne zalety dzwonka 'Campanello Red':
  Piękne kielichowate kwiaty
  Doskonały do ogrodów skalnych
  Bardzo obfite kwitnienie
  Kompaktowa forma
Podstawowe informacje:
           
  czerwono-
purpurowy
VI - VIII 30-40 cm słońce, półcień 1 l