Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Dzwonek karpacki 'Pearl Blue' (mały pojemnik)

Campanula carpatica

Ilość:
9,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.70 kg

BŁĘKITNE PERŁY

 

'Perla Blue' to niesamowita, zapierając dech w piersiach kępiasta bylina osiągająca około 20 cm wysokości. Cały swój urok zawdzięcza dzwoneczkowatym, delikatnie niebieskim  kwiatom o niesamowitym zapachu, które wdzięczą się ponad sercowatym ulistnieniem od czerwca do września. 

 

Jako że jest to bylina kompaktowa w niewielkich rozmiarach bardzo ładnie prezentuje się na obwódkach, kolorowych rabatach oraz w ogrodzie skalnym lub przydomowym. Posadzona w pojemniku będzie nietuzinkową ozdobą balkonu lub tarasu. Dobrze czuje się w otoczeniu innych odmian dzwonka  oraz w sąsiedztwie skalnicsmagliczek czy zawciągów.

 

Dzwonki nie mają specjalnych wymagań glebowych. Preferują stanowiska słoneczne  i umiarkowanie wilgotne podłoża. Systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatostanów pobudzi roślinę i przedłuży jej kwitnienie.

 

Sadzonki dzwonka Pearl Blue oferujemy w pojemniku p9 (9 cm x 9 cm).

 

Główne zalety dzwonka karpackiego 'Pearl Blue' :
  Przepiękne niebieskie kwiaty tworzące delikatne "poduszki"
  Doskonały na niskie rabaty, obwódki i do ogrodów skalnych
  Ładnie wygląda w połączeniu ze skalnicą i smagliczką
  Roślina łatwa w uprawie i w pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VI - IX 20 - 25 cm słońce, półcień p9