Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Dzwonek karpacki 'Pearl White' (pojemnik 1 litrowy)

Campanula carpatica

Ilość:
12,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

PERŁOWE DZWONECZKI

 

'Pearl White' to niesamowita, zapierając dech w piersiach kępiasta bylina osiągająca około 20 cm wysokości. Cały swój urok zawdzięcza dzwoneczkowatym, delikatnie śnieżno-białym  kwiatom o niesamowitym zapachu, które wdzięczą się ponad sercowatym ulistnieniem od czerwca do września. 

 

Jako że jest to bylina kompaktowa w niewielkich rozmiarach bardzo ładnie prezentuje się na obwódkach, kolorowych rabatach oraz w ogrodzie skalnym lub przydomowym. Posadzona w pojemniku będzie nietuzinkową ozdobą balkonu lub tarasu. Dobrze czuje się w otoczeniu innych odmian dzwonka  oraz w sąsiedztwie skalnicsmagliczek czy zawciągów.

 

Dzwonki nie mają specjalnych wymagań glebowych. Preferują stanowiska słoneczne  i umiarkowanie wilgotne podłoża. Systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatostanów pobudzi roślinę i przedłuży jej kwitnienie.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety dzwonka karpackiego 'Pearl White' :
  Przepiękne białe kwiaty tworzące delikatne "poduszki"
  Doskonały na niskie rabaty, obwódki i do ogrodów skalnych
  Ładnie wygląda w połączeniu ze skalnicą i smagliczką
  Roślina łatwa w uprawie i w pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - IX 20 - 25 cm słońce, półcień 1 l