Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Dzwonek skupiony 'Blue Crown'

Campanula glomerata

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.00 kg

Dzwonki to niezwykle urocze byliny, chętnie sadzone w ogrodach, cenione nie tylko za atrakcyjny wygląd ale również łatwość uprawy i szybki rozrost. 'Blue Crown' to znaczne bardziej zwarta odmiana o okrągłym kształcie. Przyciąga wzrok fioletowo niebieskimi, gęstymi kwiatostanami osadzonymi na wierzchołkach łodyg i w kątach liści. Tworzy zwarte kępy osiągające ok 20 cm szerokości i w okresie kwitnienia - czyli od maja do czerwca - do 20 cm wysokości. 

 

Jak uprawiać dzwonka

 

Oferowana odmiana najlepiej sprawdza się wysadzana w miejscach półcienistych lub słonecznych, glebie średnio żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Jest rośliną bardzo tolerancyjną, w pełni mrozoodporną i łatwą w uprawie.

 

Gdzie sadzić dzwonka

 

Możemy znaleźć dla niej szereg przeróżnych zastosowań. Doskonale zaprezentuje się przewieszając się na murkach, na kolorowych rabatach wielogatunkowych np. obok zawciąga, przetacznika czy innych odmian dzwonków, w ogrodach skalnych, przydomowych, jako roślina zadarniająca jak i również będzie ciekawie wyglądać w ozdobnym pojemniku na balkonie lub tarasie. 

 

 

Sadzonki dzwonka 'Blue Crown' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety dzwonka 'Blue Crown':
  Atrakcyjne fioletowo-niebieske kwiaty
  Tolerancyjny i łatwy w uprawie
  Może być uprawiany w pojemnikach
  Doskonały na niskie rabaty
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-
niebieski
V - VI do 20 cm słońce, półcień 2 l