Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Fiołek 'Heartthrob'

Viola

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Fiołek do kompozycji z żurawkami


Nowa, olśniewająca odsłona fiołka o fantastycznym zabarwieniu liści, do tej pory niedostępna w polskich szkółkach bylin. Grube liście zabarwione na kolor burgundowo-bordowy z wyraźną ciemnozieloną obwódką. Wczesną wiosną, jeszcze przed rozwojem liści ozdobą rośliny są lawendowe kwiaty.

Wspaniała roślina ozdobna nie tylko w w okresie kwitnienia. Ładnie komponuje się z żurawkami, tiarellami, dąbrówkami czy miodunkami. Bardzo ładnie wygląda sadzona na rabatach bylinowych, skalniakach, w zestawieniach z niskimi bylinami. Sprawdza się sadzona na obwódkach oraz jako roślina zadarniająca. Fiołka Heartthrob możemy sadzić także do pojemników.
 

Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych. Najbardziej odpowiednim stanowiskiem dla fiołka jest półcień. Ponieważ sam się nie rozsiewa, nie będzie zagrażał swą ekspansywnością innym bylinom.

 

 

Sadzonki fiołka Hearthrob oferujemy w pojemniku 1 litrowym 
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina w sezonie letnim.

 


Główne zalety fiołka Heartthrob:
  Nowa, niespotykana odmiana
  Efektowne, grube dwubarwne liście
  Lawendowe kwiaty zdobią roślinę wczesną wiosną
  Dobrze czuje się w otoczeniu żurawek, dąbrówek, miodunek
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy III - IV 20 cm półcień 1 l

 

Danuta napisał:
Ocena:
ocenaocenaocenaocenaocena
10/10
Śliczna roślinka kolorowe liście dodają uroku posadziłam w skalniaku w przyszłym roku zakwitnie ale i bez tego jest urocza