Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Firletka 'Cherry Bubbles' | Lychnis

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
17,90 PLN
Ilość

Firletka 'Cherry Bubbles'

Firletka to rodzima bylina chętnie sadzona szczególnie w ogrodach naturalistycznych oraz rabatach. Tym razem prezentujemy nową niezwykle atrakcyjną odmianę 'Cherry Bubbles', którą wyróżniają ciemnoróżowe kwiaty zebrane w okrągłe kule. W trakcie kwitnienia, które przypada na maj i czerwiec ponad rośliną pojawia się mnóstwo "różowych bąbelków" przyciągających motyle. Dodatkową atrakcją są ciemnozielone liście, które są lekko błyszczące. Roślina dorasta do 30 cm wysokości przy podobnej średnicy. Pędy kwiatostanowe są sztywne i nie mają tendencji do pokładania się. Warto posadzić obok siebie kilka sadzonek, aby cieszyć się bardzo efektowną różową chmurą kwiatów. Jej urokliwa prezencja sprawia, że staje się perełką w ogrodowej aranżacji. 

Jak uprawiać firletkę 'Cherry Bubbles'?

Firletki są roślinami łatwymi w uprawie. Najlepiej sadzić je na stanowiskach słonecznych, choć dobrze rośną także w półcieniu. Podłoże powinno być przepuszczalne, lekkie i niezbyt wilgotne. Firletki nie potrzebują intensywnego nawożenia - wiosną można zastosować ogólny nawóz dla roślin kwitnących. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Bez problemów zimuje w naszym klimacie.

Zastosowanie firletki 'Cherry Bubbles'

Bardzo ładnie prezentuje się sadzona w grupach jak również w połączeniu z innymi bylinami np. niskimi jeżówkami, kompaktowymi rudbekiami, krwawnikami czy łubinami. Doskonale urozmaica nasadzenia w ogrodzie, co więcej można ją uprawiać na kwiat cięty (kwiaty długo utrzymują się w wazonie). Ze względu na kompaktowe rozmiary, dobrze czuje się sadzona w donicach w kompozycjach z innymi niewysokimi bylinami.

Główne zalety firletki 'Cherry Bubbles':
Bardzo liczne kuliste ciemnoróżowe kwiatostany
Błyszczące liście
Miododajna - przyciąga pszczoły i motyle
Niekłopotliwa i łatwa w uprawie
Podstawowe informacje:
ciemnoróżowy V - VI 30 cm słońce, półcień 1 litr
Przykładowe zdjęcie sadzonki w sezonie:
Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Szerokość:25 cm
Wysokość:30 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| na kwiat cięty| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:lato
Podlewanie:przeciętne
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Okres kwitnienia:V| VI
Mrozoodporność:wysoka
Kolor liści:zielony

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz