Floks szydlasty 'Fabulous White'

Phlox subulata

Ilość:
11,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Floks szydlasty to znana i ceniona bylina tworząca niskie zwarte kobierce złożone z rozgałęzionych pędów pokrytych igiełkowatymi liśćmi. Odmianę 'Fabulous White' cechuje półwiszący pokrój oraz piękne i subtelne kwiaty o czystej, białej barwie. Kwiaty pojawiają się w kwietniu i do czerwca tworzą barwny dywan. Roślina dorasta  jedynie do 10 – 15 centymetrów wysokości.
 
Jest mało wymagający. Do dobrego wzrostu wystarczy wybrać dla niego przeciętną, przepuszczalną w miarę wilgotną glebę i dobrze nasłonecznioną przestrzeń. W naszym klimacie jest w pełni mrozoodporny, jednakże zimozielone liście warto zabezpieczyć agrowłókniną. Aby cały czas był dekoracyjny wymaga trochę pielęgnacji i nawożenia. Po kwitnieniu jak i po zimie może lekko brązowieć, jeśli straci atrakcyjny wygląd nie obawiajmy się go mocno przyciąć. Bardzo szybko regeneruje się po cięciu pokazując młode pędy.
 

Z uwagi na obfite kwitnienie, niski wzrost i ciekawy pokrój roślina ta często wykorzystywana jest jako wykończenie obwódek rabatowych, do obsadzania skarp, murków czy w ogrodach skalnych. Świetnie sprawdza się również jako roślina okrywowa, która wypełnia puste przestrzenie pomiędzy wyższymi bylinami czy krzewami. Posadzony w większej grupie tworzy przepiękne dywany kwiatowe. Dobrym towarzystwem dla floksa będą goździki, pierwiosnki, bodziszki czy inne odmiany floksów.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym (11 cm x 11 cm).

 

Główne zalety floksa szydlastego 'Fabulous White':
  Tworzy piękne kwiatowe dywany
  Idealna pozycja na niskie rabaty i na obwódki 
  Tworzy piękne kwiatowe dywany
  Ładnie wygląda w połączeniu z  goździkamiipierwiosnkami czy bodziszkami
Podstawowe informacje:
           
  biały IV - VI 10-15 cm słońce, półcień 1 l